23. 9. 2023

Sidney Crosby: TOP 7 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli

Kapitán Pittsburghu je v hokejovém světě fenomén. Když však odejde z ledu, tak o jeho běžném životě nevíme téměř nic. Na nalezení kvalitních informací o jeho soukromí si musíte vyhradit větší množství času, než byste čekali. Možná vám ho však trochu ušetříme, když si přečtete o následujících 7 zajímavostech.

#7 Nejmladší kapitán se Stanley Cupem

Začneme faktem, který sice není převratný, ale při různých diskusích jsme zjistili, že ne všichni fanoušci hokeje o něm vědí. Crosby se v roce 2009 poprvé v kariéře těšil ze zisku nejcennější hokejové trofeje.

Byl tehdy na světě 21 let, 10 měsíců a 5 dní. Dodnes neznáme mladšího kapitána, který by nad hlavu pozvedl slavný stříbrný pohár.

#6 Proč si vybral dres s číslem 87?

Číslo 87 je v současném hokeji jedním z nejpopulárnějších. Zapříčinil se o to právě Crosby, který svou symbolikou vytvořil v podstatě značku. Kanaďan se totiž narodil 7. srpna 1987.

V historii NHL nosili číslo 87 Donald Brashear, Pierre Turgeon, David Musil a Liam O’Brien. S rokem narození to má podobně i Connor McDavid, který přišel na svět v roce 1997 a číslo 97 zdobí jeho dres v Edmontonu.

#5 Chráněnec slavného Maria

když si Crosbyho vybral Pittsburgh v roce 2005 z celkového prvního místa, mladý chlapec se musel stěhovat do nové destinace. V tak mladém věku jde o vcelku velkou změnu.

V Crosbyho případě to však dopadlo více než dobře – od roku 2005 až do roku 2010 býval u jednoho z nejlepších hokejistů historie a jednoho z majitelů Penguins, Maria Lemieuxe. Je známo, že tito dva mají mezi sebou dobrý vztah i v současnosti.

#4 Přítelkyně

Crosby si své soukromí bezpečně hlídá a na internetu nenajdete mnoho fotek, které by ho zachycovaly s jeho partnerkou. S Kathy Leutner jsou spolu již od roku 2008, ale o jejich společném životě se neví v podstatě nic.

Jelikož se o jejich vztahu ani jeden nevyjadřuje, nevíme kde a kdy se setkali, zda plánují svatbu, nebo zda chtějí mít děti. Pouze pro zajímavost, Kathy je modelka, která se během své kariéry stihla objevit i v takovém magazínu jako například Sports Illustrated.

#3 Nájezdy? Raději ne

Jistě víte, že v případě samostatných nájezdů po konci prodloužení se uprostřed kluziště ve většině případů objeví i Crosby. Není to zrovna nájezdový maniak, ale někdy takto brankáře dokáže překonat.

Horší je to však v případě, když jde na samostatný nájezd po faulu ze hry. V takové situaci má Sidney nepříznivou bilanci 0-4. Naposledy se do takové pozice dostal ještě v roce 2014, kdy neskóroval proti Winnipegu.

#2 Sociální sítě jsou tabu

Hledali jste Crosbyho někdy na sociálních sítích? Jsme si jisti, že marně. My jsme se o to totiž už několikrát pokoušeli. Tento chlapík si zkrátka rád udržuje své soukromí a mimo ledu žije klidný život.

Podle jeho okolí je tak trochu člověkem ze staré školy a byl by nejraději, kdyby stále mohl používat staré telefony. „Jsme lidé zvyku. Pokud se nám něco líbí, držíme se toho. Neměníme se pouze kvůli době, „řekl Crosbyho otec, Troy Crosby.

#1 Student historie

Snad nejvíce nás překvapilo, že i taková obrovská hvězda jako Sidney Crosby je schopná během aktivní kariéry ještě studovat. Jasně, není to MIT ani Harvard, ale je sympatické, že se kapitán Penguins během sezóny 2014/2015 vzdělával online na univerzitě v Southern New Hampshire.

Crosby se stal fanouškem historie poté, co v dětství dělal dobrovolníka v místní nemocnici pro veterány. Nutno dodat, že v daném ročníku stihl posbírat i 84 bodů za 28 branek a 56 asistencí. S Kanadou následně vyhrál zlato na mistrovství světa.