30. 1. 2023

Mitchell Miller: Postiženého spolužáka nutil jíst z pisoáru. Stálo ho to místo v NHL!

Klub Arizona Coyotes se zřekl práv na 18-letého amerického hokejistu Mitche Millera, kterého si vybral v nedávném draftu NHL.

K tomuto kroku se vedení odhodlalo poté, co vyšlo najevo Millerovo šikana spolužáka.

Arizona sáhla po obránci ve čtvrtém kole z celkové 111. pozice. Za sebou měl dvě sezóny v USHL, v ročníku 2019/2020 dosáhl v 44 zápasech osmi gólů a 25 asistencí.

Na jeho prohřešek z minulosti upozornil deník The Arizona Republic, který zveřejnil příběh, ve kterém Miller společně s dalším spolužákem šikanovali postiženího Isaiaha Meyera-Crothers.

Ten pro deník uvedl, že jediné, co chtěl od Millera, bylo ospravedlnění. Řekl, že „pokud by ho Miller nešikanoval a nepřinutil jíst bonbóny z pisoáru, byl by stále hráč klubu NHL.“

Coyotes se nejprve postavili za Millera, ale po velké kritice v médiích a na sociálních sítích se vzdali práv na tohoto hráče.

„Před draftem jsme věděli o tomto incidentu z roku 2016. neomlouvá tento typ chování, ale vzali jsme to jako poučný moment pro Millera, kterému jsme chtěli poskytnout příležitost být lídrem ve snaze o antišikanovanie a antirasismus.

Později jsme se dozvěděli více o této události a zejména o jejím dopadu na rodinu Meyera-Crothers. Poznatky, které jsme získali, se neshodují s vizí naší organizace a vedly k rozhodnutí zříci se práv na tohoto hráče.

Jménem klubu Arizona Coyots se chci omluvit Isaiah a jeho rodině, „uvedl generální ředitel Xavier Gutierrez pro klubovou stránku

Instagram did not return a 200.