28. 5. 2024

Leon Draisaitl: TOP 7 faktů, které jste možná nevěděli

Connor McDavid a Leon Draisatl už déle patří mezi nezastavitelné dvojice NHL. V dresu Edmontonu Oilers pravidelně rozebírají obrany soupeře. V tomto článku se zaměříme na fakta spojené s německým hokejistou Draisaitlom.

#7 Fotbal

Kdyby Leon nehrál hokej, pravděpodobně by hrál fotbal. V Německu, kde je fotbal sportem číslo jedna, je logické, že i Draisaitl si rád podívá zápasy Nationalelf. Nejoblíbenějším sportovcům LD je také fotbalista – Cristiano Ronaldo.

#6 Vzory

Vzhledem k tomu, že otcem Leona Draisaitla je Peter Draisaitl, někdejší německý hokejový reprezentant, je přirozené, že právě rodič patřil mezi Leonovo vzory, když mladík dospíval. Kromě toho LD rád sledoval ruského útočníka Pavla Datsyuk, který strávil nejlepší léta kariéry v dresu Detroit Red Wings.

#5 Komedie

Leon Draisatl se netají tím, že si ve volném čase rád podívá komediální filmy. Jeho oblíbeným hercem z tohoto žánru je jednoznačně Adam Sandler, přičemž tato velká německá hokejová hvězda prý má ráda i Kevina Jamese. Draisaitl nepohrdne ani německou tvorbou.

#4 Přezdívky

Pro amerických komentátorů je někdy jméno Draisaitl nepříjemným jazykovým hlavolamem. Nyní je již situace s výslovností lepší, než když Leon přišel do ligy. Tomuto útočníkovi často veřejnost mluví také jednoduše Leon, přičemž originál přezdívkami německého reprezentanta jsou drát a Loa. Ty jsou skutečně jednoduše zapamatovatelné pro každého.

#3 Chemie

Mezi Connorem McDavid a Leonem Draisaitlom se vytvořila neuvěřitelná hokejová chemie. Jako Kanaďan, tak i Němec patří mezi špičku nejlepší ligy na světě NHL a Oilers si dávají velký pozor na to, aby nepřišli ani o jednoho z tohoto páru. Faktem totiž je, že jeden bez druhého by takové výkony nepodávaly. Doplňují se a v novodobé historii NHL se lépe ofenzivně dvojice dají najít jen velmi problematicky.

#2 Syn slavného otce

Leon Draisaitl je světovou hokejovou hvězdou, což v německém případě bývá spíše výjimkou než pravidlem. Mladý Leon byl ale od narození veden k profesionálnímu hokeji, jeho otec Peter byl reprezentantem Německa, zahrál si i na mistrovství světa či na Olympiádě. Slovenský fanouškům může být známý z působení na trenérské lavičce HC Košice.

#1 Chvála od Gretzkyho

Wayne Gretzky proslavil během aktivní kariéry Edmonton Oilers svými perfektními výkony a po dlouhých desetiletích mají fanoušci Olejár možnost sledovat dvojici, která má zatím k tomuto velikánovi nejblíže. McDavid i Draisaitl pravidelně potvrzují své obrovské kvality, což neuniklo ani pozornosti samotného Gretzky, ten nejednou adresoval Kanaďanovi s Němcem pochvalu.