4. 12. 2022

Senzační vítězka US Open už neměla být na kurtu: O historický triumf jí málem připravila babička!

Babička čerstvé vítězky US Open Emmy Raducanové chtěla, aby její vnučka po zdravotních problémech ve Wimbledonu ukončila profesionální kariéru. Britská tenistka odstoupila v červenci během osmifinálové utkání s Australankou Ajlou Tomljanovičovou kvůli problémům s dýcháním.

Osmdesátiletá Niculina Raducanuová v rozhovoru pro Daily Mail přiznala, že po událostech v Londýně řekla, že „zdraví její vnučky je důležitější než sláva“. Naštěstí rodiče 18leté Britky, Rumun Ian (syn Niculiny) a Číňanka Renee rady babičky neposlouchali a jejich dcera se nakonec stala senzačně jako první kvalifikantka v historii grandslamových vítězkou.

Niculina Raducanuová má se svou vnučkou velmi dobrý vztah a jsou v pravidelném kontaktu. Emma ji letos navštívila v Bukurešti a pak babičku přivítala v rodinném domě v Anglii. 

Po odstoupení její vnučky ve Wimbledonu byla velmi vystrašená. „Řekla jsem jí rodičům, aby skončila s tenisem. Vždyť co když se Emme něco stane? Zdraví je důležitější než sláva,“ prozradila podle AFP Niculina, co řekla svému synovi a snaše během návštěvy v Rumunsku.

Finále ani nesledovala

Babička dále prozradila, že na finálový zápas své vnučky na US Open se raději nedívala. „Mé srdce by to nevydrželo. Věděla jsem, že to bude těžký zápas a velké nervy. Na druhý den jsem se podívalana zprávy a byla jsem šťastná, že to Emma ve zdraví zvládla (pozn. Red .: ve finále zdolala Kanaďanku Leylah Fernándezová 6 : 4, 6: 3). Byla jsem šťastná i za svého syna, byl velmi pyšný. byl by velmi zklamaný, kdyby to po vší námaze, kterou do toho vložili, nevyšlo. Jsem na Emmu velmi hrdá, ale nikomu neříkám, že jsem babička grandslamové vítězky. Jsem velmi skromná žena a nemusím se nikomu chlubit, „ dodala Niculina Raducanuová.

Instagram did not return a 200.