17. 6. 2024

Šampion UFC o zápase s Tysonem Furym: Nevím, proč by mi to nemohli dovolit…

Za několik dní na UFC 270 čeká šampiona těžké váhy Francise Ngannoua těžký zápas proti Cyrilu Ganeymu. Ngannou v současné době zajímá fanoušky bojových sportů také svým plánovaným zápasem s Tysonem Furym.

Začátkem tohoto měsíce už Fury vyzval Ngannoua na souboj v rukavicích MMA.

„Ano, věřím, že k zápasu s Furym dojde. Myslím, že si to také přeje. Nemohu říct přesně kdy, ale jsem si jistý, že k tomu dojde, protože oba ten zápas chceme,“ prohlásil bojovník UFC.

Podle serveru MMA Fighting se Ngannou zajímal o box už před začátkem své kariéry v MMA.

Jedním z problémů pro uskutečnění zmíněného megazápasu by mohlo být spojení s UFC, protože Dana White je známý tím, že podepsaným bojovníkům nedovoluje účastnit se boxerských zápasů, až na jednu výjimku, kterou byl boxerský zápas Conora McGregora s Floydem Mayweatherem v roce 2017.

Ngannou však také stihl médiím naznačit, že bude usilovat o to, aby do své nové smlouvy s nejslavnější ligou světa zahrnul klauzuli, která by mu umožnila vstoupit do ringu.

„Myslím, že s UFC v pozadí to může být docela virální. Je mi 35 let, takže už nemám celý život před sebou. Uvědomuji si, kolik mi je let, a pokud to mám udělat, měl bych to udělat hned. Nevím, proč by to mělo být nemožné i ze strany UFC,“ upřesnil Ngannou.