17. 4. 2024

TOP 5 soupeřů pro Israela Adesanyu v roce 2022

Adesanya bude v únoru na UFC 271 obhajovat korunu UFC ve střední váze proti Robertu Whittakerovi, ale kdo další by se mohl v tomto roce ucházet o titul šampiona?

Existuje řada potenciálních soupeřů pro „The Last Stylebendera“. Vzhledem k tomu, že ho zápas s Whittakerem čeká tak brzy, je tu šance, že by mohl bojovat ještě nejméně dvakrát.

S ohledem na to vám přinášíme pět potenciálních soupeřů pro Adesanyu v roce 2022.

#5 Israel Adesanya vs. Robert Whittaker

Už víme, že Israel Adesanya bude na UFC 271 obhajovat svůj titul ve střední váze proti Robertu Whittakerovi, ale existuje šance, že by se tito dva výtečníci mohli v roce 2022 utkat v potenciálním trilogickém zápase? Rozhodně.

Zaprvé, pokud Rob najde způsob, jak Adesanyu porazit a získat zpět titul, o který přišel v říjnu 2019, UFC by téměř zaručeně podepsala okamžitou odvetu mezi těmito dvěma.

Nejenže UFC rádi objednávají trilogie, ale Adesanya je v současnosti jednou z největších hvězd UFC. S ohledem na to není pochyb o tom, že by mu pravděpodobně dali přednost jako šampionovi.

Za druhé, těžko by se dalo zpochybnit, že by si Adesanya zasloužil okamžitou odvetu. „Poslední Stylebender“ je v podstatě nejdominantnějším hráčem střední váhy, jakého UFC od dob Andersona Silvy zažila. Bylo by nespravedlivé odsunout ho prohrou na konec pořadí.

Pokud Adesanya podruhé porazí Whittakera, bude o něco těžší prosadit odvetu. Vzhledem k povaze divize by však Whittakerovi nic nebránilo v tom, aby si třetí šanci zajistil dalším velkým vítězstvím později.

Samozřejmě, pokud by zápas na UFC 271 skončil kontroverzně, například kvůli zranění nebo spornému rozhodnutí rozhodčích, pak by byla odveta v podstatě jasná.

S ohledem na to tedy rozhodně existuje šance, že by trilogie mezi těmito dvěma mohla být vyřešena v roce 2022.

#4 Israel Adesanya vs. Derek Brunson

Slavné knockoutové vítězství Israela Adesanyi nad Derekem Brunsonem na UFC 230 v listopadu 2018 bylo první skutečnou známkou toho, že Adesanya je skutečný. Mohli by se však tito dva muži v roce 2022 utkat znovu?

Rozhodně to není vyloučeno. Může se to zdát poněkud překvapivé vzhledem k tomu, že Adesanya létal převážně pod radarem, ale Adesanyova výhra nad Brunsonem je vlastně poslední, kdy byl osmatřicetiletý zápasník v oktagonu poražen.

Od té doby má bývalý člen týmu Strikeforce bilanci 5-0 a v každém svém vystoupení udělal dojem. Nejdůležitější je, že si užil naprosto fantastický rok 2021, kdy porazil Kevina Hollanda i Darrena Tilla, o nichž se mluvilo jako o potenciálních Adesanyových soupeřích.

Brunson se na UFC 271 utká s Jaredem Cannonierem ve stejný večer, kdy se Adesanya utká s Robertem Whittakerem. Pokud se mu podaří porazit „The Killa Gorilla“, pak si lze jen těžko představit, že by mu UFC odmítla dát šanci na odvetu s Israelem, samozřejmě za předpokladu, že si stále drží svůj titul.