25. 9. 2023

Rangnick vysvětluje, proč v sestavě chyběli Martial a Lingard!

Ralf Rangnick vysvětlil, proč jmenoval nezměněný tým pro svůj první zápas Manchester United.

Němec byl v pondělí jmenován prozatímním šéfem United a bude ho řídit až do konce sezony, kdy se na další dva roky přesune do role konzultanta na Old Trafford.

Zatímco Rangnick se k Rudým ďáblům oficiálně připojil na začátku týdne, dočasný manažer Michael Carrick byl ve svém třetím a posledním zápase ve čtvrtek večer u vítězství 3:2 nad Arsenalem.

Rangnick byl při tomto utkání na tribuně a pro nedělní návštěvu Crystal Palace Patricka Vieiry vybral stejnou sestavu, která Arsenal porazila. Při vysvětlování svého výběru Rangnick řekl: „Tým si proti Arsenalu vedl dobře, zejména ve druhém poločase. Jelikož byli všichni fit a k dispozici, nebyl důvod měnit jedenáctku.

K absenci Martiala a Lingarda Rangnick řekl: „Jesse a Anthony po tréninku [včera] naznačili, že se necítí dobře, cítili bolest. To je důvod, proč nejsou v sestavě.“

Rangnick začíná své působení ve funkci dočasného manažera Manchesteru United se sedmým klubem v Premier League, šest bodů za čtvrtým West Hamem a 14 za vedoucí Chelsea.

Od Rangnickova jmenování se hodně mluví o jeho stylu fotbalu a 63letý manažer vysvětlil, co mohou fanoušci od jeho týmu očekávat v přípravě na cestu Palace na Old Trafford.

Řekl: „Můj fotbal rozhodně není pomalý valčík! Nejsem tak daleko od [manažera Liverpoolu] Jurgena Kloppa, pokud jde o naše představy o stylu fotbalu. To není žádné tajemství. Ale musíte si být vědomi toho, jaké máte hráče a jak si stojí. Nemůžu po nich chtít věci, které teď nemohou splnit.“

„Musím je [hráče Manchesteru United] brát a akceptovat to, kde se momentálně nacházejí. Jsou dostatečně zkušení a chytří na to, aby to věděli. Nemohu z hráčů, které máme, udělat během dvou, tří nebo čtyř týdnů pressingová monstra, jaká z nich chci mít.“