5. 6. 2023

Smolař Lobotka? Neapol informovala o jeho zdravotním stavu!

Na nějaký čas si bude muset od fotbalu opět odpočinout. Italský klub SSC Neapol potvrdil zranění slovenského záložníka Stanislava Lobotky. O co se jedná?

Slovenský reprezentant si musí od fotbalu opět odpočinout. Stanislav Lobotka odehrál v sobotním utkání Neapole s Atalantou (2:3) pouhých 56 minut, když ho na hřišti nahradil Němec Diego Demme. Lobotka nastoupil kvůli možnému svalovému zranění, které ho vyřadilo i v zářijovém kvalifikačním utkání proti Kypru.

Po měsíci se vrátil, ale do sestavy se dostal až na začátku listopadu. Slovenský záložník se postupně prosadil do základní jedenáctky trenéra Luciana Spallettiho až do víkendového zápasu s Atalantou, v němž byl na začátku druhého poločasu vystřídán. V jednom ze soubojů nešťastně utrpěl „kůň“.

„Stanislav Lobotka se dnes ráno podrobil klinickému vyšetření, které odhalilo středně vysoký náraz stehenního svalu na pravé noze. Zdravotní stav hráče bude v následujících dnech znovu vyhodnocen. Proces rehabilitace fotbalisty již začal,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu.

Ačkoli délka absence 27letého rodáka z Trenčína zatím není známa, podle portálu calcionapoli24.it by Lobotka mohl být s tímto zraněním mimo hru několik týdnů. Pro trenéra Spallettiho to není vůbec dobrá zpráva, protože z týmu postupně vypadlo půl tuctu jeho opor kvůli různým zraněním.

Kromě Lobotky jsou zranění také stoper Kalidou Koulibaly, záložníci Fabián Ruiz, André Anguissa, ofenzivní křídelník Lorenzo Insigne a útočník Victor Osimhen.