15. 6. 2024

TOP 5 kandidátů na nejlepšího hráče sezony v Premier League

Cena pro nejlepšího hráče sezóny Premier League je fotbalové ocenění, které se uděluje za nejvýraznějšího hráče sezóny. Porota, která vybírá vítěze, se skládá z členů řídících fotbalových orgánů, médií a fanoušků.

#5 Cristiano Ronaldo (Manchester United)

Role Cristiana Ronalda v Manchesteru United se v poslední době stala předmětem mnoha diskusí. Nedostatečný presink 36letého hráče je pravidelně zmiňován jako jedna z věcí, která brzdí tento tým Manchesteru United.

Nelze však přehlédnout samotný počet zápasů, které Cristiano Ronaldo za Manchester United ve všech soutěžích již vyhrál. Branka proti Arsenalu minulý čtvrtek byla solidní odpovědí zkušeného útočníka.

Ronaldovo technické umění a fyzické schopnosti pomohly Manchesteru United vyhnout se v tomto období katastrofám na několika frontách. Portugalský internacionál v dosavadních 11 vystoupeních v Premier League vstřelil šest gólů a připsal si dvě asistence.

Pokud bude Ronaldo i nadále pod vedením Ralfa Rangnicka hlavním útočníkem Rudých ďáblů, jeho gólový účet v Premier League snadno překročí dvacítku.

#4 Reece James (Chelsea)

Dravému pravému obránci Chelsea Reece Jamesovi je teprve 21 let, ale už teď patří k nejlepším v oboru. Angličan je stejně dobrý v útočných akcích a křížných přihrávkách jako v defenzivních povinnostech.

James je šikovný obránce, který na hřišti tvrdě pracuje. V letošní sezóně je ve skvělé formě a v základní sestavě Blues si vybojoval pozici pravého obránce. V minulém období byl velkým příslibem, ale jeho finální produkt byl poněkud nedostatečný.

V sezóně 2020/21 vstřelil ve 32 vystoupeních ve všech termínech za svěřence Thomase Tuchela gól a poskytl dvě asistence. James už tuto bilanci vylepšil a v tomto období patří k nejlepším hráčům Chelsea. V této sezóně Premier League vstřelil čtyři góly a poskytl čtyři asistence v 11 vystoupeních.

A ti 3 nejlepší?