26. 4. 2024

PSG 4-1 Club Brugge: Hodnocení hráčů! Kdo zářil a kdo se vezl?

Kylian Mbappe a Lionel Messi skórovali po dvou gólech, když PSG rozdrtilo Club Brugge 4-1 v posledním zápase skupiny Ligy mistrů 2021-22. Jak hodnotíme výkony z kádru PSG?

Svěřenci Mauricia Pochettina začali zápas svižně a během prvních sedmi minut vedli 2:0 díky rychlému gólu Mbappého. Později v prvním poločase pak Francouz přihrál Messimu, který se prosadil báječnou ranou z 20 metrů.

Po přestávce se hosté vrhli do útoku se vší parádou. Odměnou jim byl Mats Rits, který v 68. minutě krásnou střelou snížil. PSG však svůj třígólový náskok obnovilo jen o pár minut později, když v 76. minutě Messi z přímého kopu završil svůj náskok.

Hodnocení hráčů:

Gianluigi Donnarumma – 7/10

Donnarumma si mezi tyčemi užil solidní výkon. Brankář byl několikrát vyzván k zákroku, ale předvedl ostré zákroky a omezil Bruggy na jediný gól za celých 90 minut.

Achraf Hakimi – 6/10

Hakimi byl v útočné fázi hry skvělý. Byl čistý v přihrávkách a po celou dobu zápasu pochodoval po pravém křídle. Svým spoluhráčům však za sebou nechával až příliš mnoho prostoru.

Marquinhos – 7/10

Marquinhos byl klidný na míči a bezchybný i bez něj. Dobře vykrýval prostor, který na pravém křídle nechával Hakimi. Brazilec byl působivý při rozehrávce PSG po celý zápas.

Abdou Diallo – 7/10

Diallo si užil celkem slušný výjezd za PSG. Střední obránce byl ve vzduchu kolosální a několika důležitými zákroky udržel vedení PSG. Během 90 minut se mu podařilo třikrát vyhrát hlavičkový souboj, čtyřikrát zachytit a pětkrát získat míč.

Nuno Mendes – 6/10

Nuno Mendes proti Club Brugge
Mendy byl během svého pobytu na hřišti solidní. Předvedl vynikající defenzivní schopnosti a po celý zápas držel útočníky Brugg na uzdě. Na útočné polovině se však nedokázal výrazněji prosadit.

Idrissa Gueye – 7/10

Velmi efektivní a inteligentní při rozehrávce a úklidu, Gueye také několikrát dobře proběhl středem hřiště. Dobře spolupracoval se svými spoluhráči ve středu pole a několika krkolomnými zákroky zkomplikoval Bruggám život.

Georgino Wijnaldum – 5,5/10

Wijnaldum se po celý večer snažil dostat do tempa hry. V pokutovém území Brugg sice předvedl několik dobrých střemhlavých náběhů, ale převážně bez efektu.

Marco Verratti – 8/10

Jako vždy byl Verratti opět oporou zálohy PSG. Ukázal, jak umí číst hru, a udržoval ji v chodu čistými a přesnými přihrávkami. Mnohokrát se mu také podařilo postupovat s míčem směrem dopředu.

Angel Di Maria – 8/10

Di Maria byl pro obranu Brugg neustálou hrozbou. Argentinský tvůrce hry vytvořil pro své spoluhráče mnoho dobrých šancí a po celou dobu svého pobytu na hřišti měl velký vliv. Poskytl také báječnou asistenci na druhý gól Mbappého.

Lionel Messi – 9/10

Messi byl po celý večer nehratelný a vstřelil dva góly. První z nich byla báječná klička Simonu Mignoletovi. Kromě gólů vypadal nebezpečně s míčem a po celý zápas dělal obraně Brugg různé problémy.

Kylian Mbappe – 9,5/10

Od muže ve formě to byl perfektní výkon. Mbappe předvedl dynamický výkon v prvním poločase, kdy během prvních sedmi minut vstřelil dva rychlé góly a dostal PSG do vedení. Poskytl také skvělou asistenci u prvního gólu Messiho.

Hodnocení náhradníků PSG proti Club Brugge

Thilo Kehrer – 6/10

Kehrer přišel na hřiště ve 49. minutě místo Nuna Mendese. Pro PSG si připsal jeden klíčový zákrok. Po zbytek zápasu byl však poměrně neefektivní.

Leandro Parades – 7/10

Parades přišel na hřiště v 71. minutě místo Idrissy Gueyeho. Odvedl stejně dobrou práci jako jeho senegalský protějšek.

Ander Herrera – 6/10

Herrera přišel na hřiště jako náhradník v 71. minutě. Do hry PSG ve středu pole vnesl tolik potřebnou energii a rychlost.

Mauro Icardi – N/A

Icardi přišel na hřiště v 83. minutě, ale nehrál dostatečně dlouho na to, aby mohl jakkoli ovlivnit zápas.