14. 7. 2024

Jürgen Klopp reaguje na vstup Liverpoolu do historie anglického fotbalu v Lize mistrů

Jürgen Klopp říká, že „nemůže být pyšnější“ na své hráče Liverpoolu poté, co porazili AC Milán a stali se prvním anglickým klubem v historii, který vyhrál všech šest zápasů ve skupině Ligy mistrů.

Merseysiders, kteří nastoupili se značně obměněným týmem, na San Siru po půlhodině prohrávali, ale téměř okamžitě odpověděli zásluhou Mohameda Salaha, který si připsal svůj dvacátý gól v této sezoně ve všech soutěžích.

Divock Origi, který se o víkendu trefil proti Wolves, byl v úterý večer opět vítězem zápasu, když krátce po obnovení hry hlavou překonal Mikea Maignana a zajistil vítězství 2:1.

Tento výsledek znamená, že Liverpool získal ze šesti zápasů ve skupině 18 bodů, což se nepodařilo žádnému jinému týmu Premier League, a zároveň se tak zařadil do exkluzivní skupiny evropských gigantů.

AC Milán, Paris Saint-Germain, Barcelona, Bayern Mnichov, Spartak Moskva a Real Madrid – který to dokázal dvakrát – jsou jediné další týmy, které měly před touto sezónou ve skupinové fázi stoprocentní bilanci, ačkoli k Liverpoolu se po úterním vyřazení Sportingu přidal také Ajax.

Klopp se obvykle poměrně nerad zabývá rekordy, ale byl nadšený, že jeho značně obměněný tým Liverpoolu dokázal získat šestou výhru v evropském tažení proti tak dobrému týmu, jako je AC Milán.

Na otázku, jak je hrdý na to, že se zapsal do historie, odpověděl Klopp pro BT Sport: „Velmi, zejména kvůli šestému zápasu, abych byl upřímný. Myslím, že když jsem před zápasem řekl, že jsme zvolili tuto sestavu, protože chceme vyhrát, všichni si říkali: ‚Samozřejmě‘ [sarkasticky].

‚Ale my jsme dnes potřebovali čerstvé nohy, potřebovali jsme touhu hrát tento zápas – což je opravdu těžké v hektickém programu, že musíme být vždy nažhaveni na další zápas.

‚A na to, co kluci dnes večer předvedli, nemůžu být upřímně řečeno pyšnější. Byl to neuvěřitelný zápas, mám radost z tolika věcí, které jsem dnes viděl. ‚A samozřejmě to, že jsme nakonec vyhráli, je také skvělé, ale výkon byl naprosto vynikající.

Salah se také zapsal do historie jako první hráč Liverpoolu, který se trefil v pěti zápasech skupiny, a zároveň se stal po Ianu Rushovi a Rogeru Huntovi teprve třetím hráčem v historii klubu, který do 15. prosince nastřílel 20 gólů.