30. 11. 2023

Analýza zápasu Bayern-Barcelona: Proklouznou Katalánci do osmifinále?

Za normálních okolností bychom očekávali krvavou bitvu o první místo ve skupině v souboji dvou fotbalových velikánů. Situace je však jiná. Bayernu se nadále daří, ale Barcelona rozklad nezastavila. Stejně tomu bylo i v posledních dvou zápasech, v nichž Bavoři rozdrtili Katalánce 8:2 a 3:0.

PRVNÍ MÍSTO JE JIŽ ZAJIŠTĚNO

Dominantní Bayern má plný počet bodů a jasné první místo ve skupině Ligy mistrů. Otázkou zůstává, zda a do jaké míry se bude šetřit ve střetnutí s katalánským velkoklubem.

Na domácí scéně zvládli Bavoři o víkendu těžký duel s Dortmundem a díky tomu vedou Bundesligu se čtyřbodovým náskokem. Počet zraněných hráčů na straně domácích není nijak významný, přesto se očekává, že trenér Nagelsmann bude několik hráčů základní sestavy stejně šetřit.

BARCELONSKÁ HRŮZA JEŠTĚ NESKONČILA

Konec barcelonské hrůzy nepřišel ani po příchodu Xaviho na lavičku. Výkony Katalánců se zlepšily, ale zdaleka nejsou ideální.

Zpevnili obranu, ale v ofenzivě to nadále skřípe a pomalu přepisují 20 let negativní rekordů, mezi které patří i nepostup do osmifinále Ligy mistrů. Počítá se s vítězstvím Benfiky proti Dynamu Kyjev a v takovém případě musí hosté německý velkoklub porazit.

NA CO DOPORUČUJEME SÁZET

Počet gólů (3,5) více

Kdyby Bayernu šlo o víc než o prestiž, o jeho výhře bychom nepochybovali. Soupeř však bude výrazně motivovanější a navíc se bude hrát bez diváků. Hosté jsou však v příliš neutěšeném stavu, než aby dokázali porazit i šetrné domácí hráče. Barcelona si nemůže dovolit betonovat, zatímco Bavoři ho nepotřebují. Snadno by mohly padnout nejméně čtyři góly.