14. 7. 2024

Velký kandidát na příštího trenéra Manchesteru United: Jsem připraven!

Možný budoucí kandidát na post hlavního trenéra Manchesteru United přiznal, že je připraven přijmout velkou kariérní příležitost, a myslí si, že už na to má zkušenosti.

Rekordní dvacetinásobný anglický mistr Manchester United prochází v současné době velkými změnami, konkrétně na postu hlavního trenéra. Po odvolání Nora Ole-Gunnara Solskjaera převzal uvolněný trenérský post asistent Michael Carrick, který vedl United ve třech zápasech a poté předal kormidlo Němci Ralfu Rangnickovi.

Zkušený 63letý trenér už měl možnost zaznamenat první vítězství s Rudými ďábly, když porazil Crystal Palace těsně 1:0. Rangnick je však na pozici hlavního trenéra „vázán“ pouze do konce aktuální sezóny, tedy na šest měsíců, a poté se na dva roky stane konzultantem klubu.

O jeho nástupci se zatím pouze spekuluje, ale v médiích se již objevilo několik možných kandidátů a podle některých ostrovních médií je prioritou United Nizozemec Erik ten Hag, který od roku 2017 úspěšně vede Ajax Amsterdam.

PŘIPRAVEN PŘIJMOUT VELKOU KARIÉRNÍ VÝZVU

Bývalý střední obránce byl několikrát spojován s odchodem na Old Trafford, kde by nahradil Ole-Gunnara Solskjaera, jenže Hag uprostřed sezony a během poločasové přestávky neměl v plánu Amsterdam Arenu opustit. Podle několika zpráv je 51letý rodák z Haaksbergenu ochoten přijít až po skončení aktuální sezóny. Svým posledním prohlášením dokonce potvrdil, že je připraven na velký přestup.

Myslím, že jsem na to připraven. Velmi rád přijmu takovou výzvu,“ citoval nizozemský web de Volkskrant slova ten Haga, který odpovídal na otázky před závěrečným utkáním skupiny C Ligy mistrů proti portugalskému Sportingu Lisabon.

„Ale to neznamená, že po tom vysloveně toužím. Pokud se mi to nepodaří, nebude to znamenat, že jsem v kariéře selhal. Ale myslím, že už mám dost zkušeností na to, abych takovou výzvu přijal,“ prohlásil Hag, který byl kromě Manchesteru United spojován i s Tottenhamem Hotspur, ale londýnský klub po odvolání Portugalce Nuna Espirita Santo sáhl po Italovi Antoniu Contemu.

Erik ten Hag získal s Ajaxem od roku 2017 dva nizozemské tituly, dvakrát ovládl Nizozemský pohár a jednou nizozemský Superpohár. V letech 2016 a 2019 získal ocenění pro nejlepšího nizozemského trenéra.

S Ajaxem se v sezoně 2018/19 dostal do semifinále Ligy mistrů, kde skončil na štítu Tottenhamu Hotspur. V současné době jeho tým vede nizozemskou ligu a suverénně vede i skupinu C Ligy mistrů, kde zatím neztratil ani bod.