21. 5. 2024

Průvodce Premier League: Obhájí Liverpool trofej?

30 let! Tak dlouho věrní fanoušci Reds čekali na další ligový titul. Ten přišel až nyní pod německým stratégem Jürgenem Kloppem. Přidá jeho družina další?

Liverpool nedal svým pronásledovatelům šanci a už před nucenou koronavirovou pauzou asi málokdo o titulu pro Salaha a spol. pochyboval. V brance zářila jistota jménem Alisson, obranu dirigoval Van Dijk, střed hřiště měl pod palcem Henderson a vpředu smrtící trio Mané, Salah, Firminho.

Co je potřeba k tomu, aby klub od řeky Mersey titul obhájil? Není toho mnoho. Klopp evidentně chce udržet zdravé jádro týmu, což se jeví jako moudrý tah.

Fanoušci uvítali posilu do záložník řady v podobě Thiaga Alcántary. Dělník Lallana odešel, Henderson je sice srdce týmu, ale často ho limitují zdravotní problémy. Liverpool bude opět favoritem na zisk titulu.

Plusy ✅

Neuvěřitelný brankář, asi nejlepší stoper současnosti, skvěle ofenzivně ladění beci, útočné klenoty vepředu a král na lavičce. Každý ví, co má hrát, a systém, který vymyslel Klopp, přináší ovoce.

Mínusy ⛔

Ještě před pár týdny by kdekdo řekl, že ty bychom mohli hledat ve středu pole, jenže příchodem Thiaga Alcántary se zdá být i tento problém vyřešen.

Přestupy 🔁

Jako největší hvězda přišel z Bayernu již zmíněný středopolař Thiago Alcántara. Kromě dělníka Lallany odešel do Ruska málo vytěžovaný stoper Lovren. Překvapivý pak byl příchod levého beka Tsimikase z Olympiakosu.

TOP 3 klíčoví hráči

  1. Virgil van Dijk
  2. Mohamed Salah
  3. Sadio Mané