23. 9. 2023

Průvodce Premier League: Vezmou si Guardiolovi hoši zpátky žezlo?

Citizens mají za sebou podivnou sezonu. Skončili 18 bodů za Liverpoolem a 15 bodů před městským rivalem United. Druhé místo je pro náročné majitele i fanoušky málo. Vrátí se Guardiolovi hoši zpátky na trůn?

Neúspěchem je také vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Říká se, že kouzlo trenéra Pepa Guardioly přestává fungovat, přesto španělský stratég zůstává u kormidla a musí začít s přestavbou týmu.

Přímo před soupeřovou brankou si ofenzivní hvězdy sebevědomého Manchesteru City vedly už tradičně na jedničku, ale obranu a zálohu je potřeba posílit. Tým se musí postupně začít omlazovat.

Smlouvu neprodloužil Claudio Bravo a hlavně po 10 letech odešel záložník a mozek hry David Silva. Možná se také blíží konec fenomenálního střelce Sergia Agüera. City se však nebojí sáhnout hluboko do kapsy i v době koronavirové nejistoty, což může modrý tým přiblížit zpátky k titulu.

Plusy ✅

Kádr je plný superhvězd. De Bruyne jako nejlepší hráč sezony, Gabriel Jesus, Sterling, Mahriz a další. Není divu, že loni měl Manchester City nejlepší ofenzivu. Ve 38 zápasech dali jeho hráči 102 gólů! Útok je chloubou týmu.

Mínusy⛔

Vzadu má City problémy od odchodu Vincenta Kompanyho. Ukázalo se, že když se zraní Laporte, nastává problém. Stones má herní výkyvy, šanci začíná dostávat mladý Garcia. V předešelé sezoně dostal tým o 34% více branek než v mistrovské sezoně 2018/19.

Přestupy 🔁

Za velké peníze přišli Ferran Torres (Valencie) a Nathan Aké (Bournemouth). Druhý jmenovaný je posilou do obrany, ale na udičce je stále Koulibaly z Neapole. Nahradit bude třeba Davida Silvu. Anglickou ligu opustil Leroy Sané, který zamířil do mistrovského Bayernu.

TOP 3 klíčoví hráči

  1. Kevin De Bruyne
  2. Raheem Sterling
  3. Aymeric Laporte