17. 6. 2024

Případ Karius? Ze zpackaného finále Ligy mistrů se německý golman nevzpamatoval!

Zdroj: Depositphotos

V roce 2018 se symbolem finálového zápasu Ligy mistrů, který Real vyhrál 3:1, stal Loris Karius. Brankář Reds u dvou branek hrozivě chyboval a od té doby jeho kariéra uvadla.

Finále Ligy mistrů v Kyjevě proti Realem Madrid mu změnilo život. Jenže v tom horším smyslu slova, než si myslel.

V 51. minutě nepochopitelným výhozem namazal na asi nejsnazší gól kariéry Karimu Benzemovi, pak byl jen divákem při nádherných nůžkách Garetha Balea. Nakonec další Velšanovu střelu „vyrazil“ do své vlastní sítě.

Sestřih finálové zápasu z roku 2018 👇

Německý gólman měl po prohře oči pro pláč, fanouškům Liverpoolu se omlouval, seč mohl. Od té doby musel snášet nadávky, posměšky i výhružky smrtí.

Jeho kariéra od té doby už zdaleka nebyla jako dřív. Liverpool koupil z AS Řím brazilského gólmana Alissona Beckera, který Reds o rok později vychytal titul v Lize mistrů a stal se suverénní jedničkou.

Liverpool Kariuse „odložil“ na hostování – nejprve na dvě sezony do Besiktase Istanbul, kde byl jedničkou, ale turecký klub na něj poté nevyužil opci.

I kvůli dalším chybám. „Je s ním něco špatně. S jeho energií a entuziazmem. Je to tak od chvíle, co přišel,“ zkritizoval jej trenér Senol Günes, sám bývalý brankář.

Naznačil tak, že jizvy na duši po zpackaném finále ho ovlivňují i dál. Hostování skončilo o pár měsíců dřív velice neslavně – Besiktas totiž brankáři dlužil mzdu za čtyři měsíce.

V sezoně 2020/21 byl Karius zapůjčen do rodného Německa, za Union Berlín ale odehrál jen čtyři ligové zápasy.

„Měl trochu smůlu,“ řekl pro The Athletic německý novinář Christoph Biermann. „Všichni čekali, že se stane jedničkou. Ale přišel až jako poslední posila, takže Andreas Luthe dostal šanci a už ji nepustil.“

Až v létě 2022 definitivně opustil Liverpool a zamířil jako volný hráč do Newcastlu. Ani tam však nezáří.

Karius se přitom v dobách svého působí v Mohuči pod vedením Thomase Tuchela stal nejmladším brankářem, co kdy chytal v bundeslize, mládežnickým reprezentantem a velkou nadějí.

Kdo ví, kam by to Loris Karius dotáhnul, nebýt hororového zápasu v Kyjevě.