25. 5. 2024

Jak Rachůnek vysklil se „zlým mužem“ Arťuchinem plexi!

Zdroj: Freepik

Ruský útočník Jevgenij Arťuchin platil ve své kariéře za vyhlášeného bijce a tvrďáka. Svou pověst „zlého muže“ potvrdil na MS 2011 proti Česku, když zaútočil proti několika hráčům takovým způsobem, že šlo o zdraví. Když se pak obě reprezentace potkaly v duely o bronz, bylo o motivaci postaráno.

Jedním z hráčů, kteří odnesli Arťuchinovo běsnění byl zadák Karel Rachůnek, který po hitu zamířil rovnou na ošetřovnu a do utkání s Ruskem v základní skupině už nenastoupil.

Dalším zraněným byl Milan Michálek. Češi přesto utkání zvládli a vyhráli 3:2.

Podruhé na sebe oba soupeři narazili v boji o bronzové medaile.

Za stavu 4:3 si na něj totiž počíhal Rachůnek a přimáčkl ho na mantinel tak tvrdě, až stodvacetikilový Rus bokem roztříštil díl plexiskla nad mantinelem u trestné lavice.

„Dobrá práce,“ pochválil ho Červenka. „To byla rána turnaje. Tady vidíte, jak je ten Arťuchin silný. Když ho trefíte, tak prostě vyrazí sklo,“ smál se Jágr.

Zápas měl obrovské grády nejenom kvůli letité řevnivosti mezi Českem a Ruskem, ale i díky Arťuchinovým zákrokům z minulého týdne. A napětí rostlo i díky dalším gólům.

U mantinelu se strhla rvačka, do které se zapojili Eliáš se Židlickým, Kovalčuk se zase dohadoval na buly s Rolinkem.

Arťuchin dal o sobě naposledy vědět faulem na Jágra, kterého zasáhl hokejkou do hlavy. Češi sice přesilovku nevyužili, ale krátce po ní zvýšil na 6:4 Marek. Bylo rozhodnuto. Oslavu bronzu vyšperkoval trefou do prázdné Plekanec.