12. 5. 2024

Jak Sigma Olomouc vyřadila z pohárů Borussii Dortmund i díky Kollerovi!

Sezona 2004/05 nezastihla slavnou Borussii Dortmund v dobrém rozmaru. Vestfálský klub skončil v domácí bundeslize až na sedmé příčce a místo Ligy mistrů na něj zbyl letní pohár Intertoto Cup.

Z této, dnes již neexistující soutěže, se šlo kvalifikovat do předchůdce Evropské ligy, tedy Poháru UEFA.

Soupeřem Schwarzgelben se ve třetím kole stala česká Sigma Olomouc, která už za sebou měla skalp polského Štětína.

První duel se hrál na ikonickém Signal Iduna Parku. V dresu německého klubu tehdy zářily také české fotbalové hvězdy Tomáš Rosický s Janem Kollerem.

Právě vlastní gól Kollera ze 44. minuty prvního zápase byl nakonec rozhodující. Tou dobou totiž Borussia vedla po gólu Kringeho z osmé minuty.

Sestřih zápasu v Dortmundu 👇

Remíza 1:1 znamenala ve staré pohárové matematice výhodu pro tým, který skóroval na hřišti soupeře.

Pro odvetu na vyprodaném Andrově stadionu tak avizoval trenér Petr Uličný, že vsadí na defenzivu, aby následně překvapil Borussii aktivní hrou plnou útočných výpadů.

Své šance v první půlhodině neproměnili Babnič, Melinho a König.

Sestřih zápasu v Olomouci 👇

Po změně stran tlak hostů sílil, ale skvělý Hudec vymazal Kollera a Sigma nakonec utkání dotáhla k postupovému výsledku 0:0.

Putování Sigmy pohárovou Evropou však skončilo hned v dalším kole, když nestačila na jiný německý tým HSV Hamburk.