17. 6. 2024

Přelomová trilogie! Padne rekord v počtu prodaných PPV?

Kromě odměny za samotný zápas se v UFC dokáží top zápasníci slušně napakovat i díky PPV, tedy na platbách za zhlédnutí turnaje na internetu. V tomto smyslu je McGregor v UFC jednoznačnou jednotkou, není tak žádným překvapením, že i při završení trilogie s Dustinem Poirierem se očekává, že se znovu budou lámat rekordy.

Duel McGregor vs. Poirier III je horký adept na nejsledovanější UFC zápas roku. Při předchozím střetu obou zápasníků se prodalo podle dostupných informací více než 1,6 milionu kusů PPV. I proto se zařadil v žebříčku statistiky prodejů UFC na druhé místo.

Prvenství v rámci MMA si stále drží souboj Khabib vs. McGregor z října roku 2018, který přesáhl hranici 2,4 milionu prodaných PPV. Celosvětovým králem prodeje je Floyd Mayweather, který v boxerském souboji s Mannym Pacquialem prodal 4,6 milionu vstupů a ovládl i druhou příčku svým boxerským zápasem s McGregorem. 

„Sobotní noc bude šílená. Všichni tam venku, nečekejte na sobotu na zakoupení svého místa, protože se tam budou hrnout více než tři miliony lidí a pak bude pro vás náročné se tam dostat,“ konstatoval Dana White pro MMA Junkie.

„Čeká nás překonávání rekordů,“ řekl McGregor pro Rolling Stone. Na své si tentokrát přijde i Poirier, který při odvetě podle smlouvy nárok na výdělek z PPV neměl, po trilogii se už z tučného koláče bude krájet i jeho část.