28. 5. 2024

Před EUREM: Hvězdy (nejen) Serie A na cestě ke zlatu?

Očekávaný turnaj Euro 2020 klepe na dveře a my se zaměříme na každou reprezentaci, která na mistrovství Evropy startuje. Nyní bude řeč o Itálii. Země z Apeninského poloostrova má před turnajem smělé plány.

Proč sledovat Itálii?

Sledovat italské zápasy na EURO 2020? Ano, sledovat. Italové jsou sice mistři taktiky a defenzivního pojetí hry, ale současná azurová squadra je založena na rychlém fotbale, na který se dobře dívá. Je cítit podpis kouče Roberta Manciniho. Itálie na EURO 2020 nebude nudit a vedle top favoritů, kteří se skloňují prakticky stále, mohou být příjemným překvapením turnaje. A možná i černým koněm. 

Kdo může překvapit?

Kdo z italské nominace je fotbalistou, který by mohl v pozitivním světle na turnaji překvapit? Mohl by to být Emerson Palmieri. Ofenzivní obránce z londýnské Chelsea, který toho během uplynulého ročníku nenahrál, přičemž se ve velkém skloňuje jeho změna dresu. A kromě něj se tlačí na jazyk jméno Manuel Locatelli, který je oporou italského Sassuola, ale není kolem něj takový hype jak kolem jeho spoluhráče. 

Kdo bude lídr?

Očekává se, že Gianluigi Donnarumma, který je volným hráčem, bude bojovat nejen za svou zemi, ale i o svou smlouvu, takže od tohoto gólmana se očekává pouze maximum. 

Určitě se vyplatí sledovat vítěze Ligy mistrů z Chelsea Jorginha, střelce Andreu Belottiho z FC Turín, ale i Federica Chiesu, který má za sebou skvělý ročník v Juventusu Turín či Nicola Barellu, italského šampiona s Interem Milán. Velká síla jde i ze zkušené obrany. 

Zabojují o medaile?

Italové si uvědomují, že mají kvalitu na to, aby zabojovali na EURO 2020 o cenné kovy. V roce 2016 na turnaji ve Francii vyhráli svou skupinu, pak vyřadili v osmifinále Španělsko a následně ztroskotaly na Němcích ve čtvrtfinále. Bylo to zklamání, ale můžeme objektivně napsat, že italský tým je nyní ve více směrech vyzrálejší. A co je důležité, opory reprezentace patří mezi největší hvězdy svých klubů. 

Kádr plný hvězd

Itálie má nominaci, kterou by chtěla mít každá země. Mladé talenty, zkušené harcovníky i hráče střední generace. Všechny spojuje totéž, chtějí uspět a probudit italský lid. 

Mezi největšími hvězdami třeba zmínit Gianluigiho Donnarummu, Leonarda Bonucciho, Giorgia Chielliniho, Andreu Belottiho, Lorenza insignie, Jorginha či Marca Verrattiho. Když to řekneme na rovinu, trenér Roberto Mancini má z čeho vybírat. 

Zdroj: Šport7.sk