Po páté porážce konec? Kdepak, Tony Ferguson mluví o budoucnosti!

V hlavním zápase turnaje UFC 279 jsem se po různých peripetiích nakonec dočkali atraktivního souboje veteránů Nate Diaz vs Tony Ferguson.

O tomhle duelu se mezi fanoušky mluvilo už delší dobu, ovšem v kurzu by býval byl spíše o několik let dříve.

Hlavně 37letý Ferguson měl hodně ztíženou pozici tím, že bral zápas na poslední chvíli a že musel jít až 5 kol místo původních 3, bylo znát, že hodně zpomalil a Nate Diaz jej ve 4 kole uškrtil na dobře chycený d’arce choke.

Pro legendárního Fergusona šlo o pátou porážku v řadě. Za poslední dva roky jasně padnul s Gaehjem, Oliveirou, Dariushem nebo Chandlerem.

V návaznosti na výkony a prohry se samozřejmě nabízela otázka, jak to Tony vidí s budoucností. El Cucuy má jasno.

“Prohry prostě k tomuto sportu patří. Jde mi to o ukázat mladým, že by se neměli vzdávat, že by měli jít do zápasu, nic si z toho nedělat a pak se vrhnout na další. Já tedy ve své bilanci nevidím prohry, ale jen zkušenosti, ze kterých mohu růst.

Budu upřímný, ty čtyři poslední zápasy před tímhle jsem se v tom dost plácal. Nic moc jsem nedělal, takže jsem si musel vyslechnout proslov od manželky. V návaznosti se na to se mi podařilo najít dobrý tým. Je to neuvěřitelná cesta a já jsem rád, že po ní stále kráčím. Doufám, že jste se bavili,” vzkázal po zápase.

Navzdory porážkám a dvěma ukončením v řadě, tak Tony zřejmě žádný konec kariéry nevyhlíží. Naopak se v hlavním zápase sportem bavil.

Moc jsem se bavil a doufám, že jste to měli stejně. Takový zápas jsem snad ještě nezažil. Byla to ta nejlepší možná zkušenost. Byl jsem před zápasem naprosto klidný. Karta navíc jela moc hezky, byla tam ukončení. Vidět všechny ty lidi bylo strašně super. Cítil jsem, že jsem na správném místě a tam, kde mám být. Už hodně dlouho jsem se takhle necítil. Byl jsem silný po všech stránkách. Cítím se dobře a už se těším na další.”

Bude zajímavé sledovat, jak se k jeho situaci postaví sama UFC. Tony je totiž stále velké jméno a atraktivní bojovník, na kterého fanoušci slyší.

A byť by jiný řadový bojovník byl po pěti porážkách v řadě vyhozen, Ferguson nejspíše ještě šanci dostane.

Instagram did not return a 200.