Rošáda století? Čimajev převážil a UFC našlo Diazovi nového soupeře!

Novým hlavním zápasem UFC 279 bude souboj mezi Natem Diazem a Tonym Fergusonem. Ferguson nahradí Čimajeva, který při pátečním vážení nesplnil váhový limit.

Informaci potvrdil na sociálních sítích ESPN prezident organizace Dana White.

White dále prozradil, že Čimajev se v hlavním zápase utká s Kevinem Hollandem. Oba čerstvě domluvené zápasy se budou odehrávat na 5 kol.

Ve druhém zápase hlavní karty se utká Daniel Rodriguez s Lim Jingliangem.

Vrásky na čele

Jedná se o kompletní změnu zápasových dvojic, které se utkají v neděli ráno středoevropského času v rámci UFC 279 v Las Vegas.

Původně měl být hlavním zápasem souboj mezi Diazem a Čimajevem, vedlejším zápasem měl být duel mezi Fergusonem a Jingliangem a Holland měl bojovat s Rodriguezem.

Zatímco zrušená tisková konference, která ve čtvrtek ani nezačala, už přidělala vrásky na čele promotérům a přinesla bitvu týmů do zákulisí, skutečné problémy pro organizaci nastaly až v pátek ráno.

Hvězda Čimajev převážil o více než tři kila, UFC hledá nového soupeře pro Diaze

Čimajev, vycházející hvězda organizace a neporažený zápasník s bilancí 15-0, měl podle několika ranních zpráv problémy s váhou a hrozilo, že váhový limit nesplní.

Málokdo však očekával, že bude vážit až tři a půl kilogramu. Váhově se pohyboval mezi velterovou a střední váhou.

Podle prvních zpráv z Diazova tábora bylo zřejmé, že o zápas snad okamžitě ztratil zájem.

Diaz měl karty v rukou

Diaz o tento zápas vlastně ani nestál. Přiznal to na jedné z tiskových konferencí tento týden.

Nate Diaz má před sebou poslední zápas a pravděpodobně se s UFC rozloučí. Čimajev přitom nebyl jeho preferovaným soupeřem pro rozlučkový zápas.

Stručně řečeno, dá se říci, že organizace na tento zápas tlačila, protože Čimajev byl jasným favoritem a v očích široké veřejnosti mohl získat díky takovému vítězství větší marketingový kredit.

Diaz požádal o další oponenty, ale jeho přání nebylo vyslyšeno. Dokud nenastal nečekaný zvrat.

Čimajevovo vážení situaci zcela změnilo. Diaz odmítl bojovat s bojovníkem, který by měl takovou převahu.

Dodržování dohodnutého váhového limitu je podle něj základem profesionality bojovníka. Dlouhodobě kritizuje bojovníky, kteří nedosáhnou váhy.

Navíc by se ocitl v ještě nevýhodnějším souboji. Čimajev, který byl již na papíře favoritem, by měl nyní pravděpodobně ještě větší váhovou výhodu.

Diaz o souboj s Čimajevem nestál, ale číslovaný turnaj, který se vysílá hlavně v USA a také v několika částech světa prostřednictvím pay-per-view, byl postaven právě na něm.

Organizace si nemohla dovolit ztratit Diazovu přítomnost, a tak musela najít řešení, které by Diaze udrželo ve hře, a tedy i v hlavní události večera.

Zápas snů fanoušků

Fanoušci už nějakou dobu volají po souboji těchto dvou populárních veteránů. Diaz se možná rozloučí s UFC a Tony Ferguson měl zápasit na stejné kartě.

Bývalý prozatímní šampion lehké váhy má za sebou negativní sérii čtyř zápasů bez výhry, ovšem prohrával s nejlepšími soupeři v divizi.

Před tímto zápasem se rozhodl vrátit do velterové váhy, kde kdysi začínal v UFC a vyhrál tam 13. sérii reality show The Ultimate Fighter.

Oba však původně měli jiné soupeře. Diaze měl vyzvat Čimajev, zatímco Fergusona měl vyzvat nebezpečný čínský bojovník Li Jingliang.

Dříve se střetu populárních bojovníků vyhýbali, nyní jich v organizaci přibývalo a neměli na výběr.

V pátek vedení UFC narychlo domluvilo duel mezi Natem Diazem a Tonym Fergusonem.

Ferguson se připravoval na zápas, který měl trvat pouze 3 kola, ale nakonec souhlasil s tím, že se střet s Diazem uskuteční na 5 kol, jak je zvykem u hlavních zápasů.

Nakonec ani Čimajev nevyjde naprázdno. Čeká ho emotivní souboj s Kevinem Hollandem.

Oba bojovníci si vyměnili několik zpráv a právě jejich zákulisní konfrontace vedla ke zrušení čtvrteční velké tiskové konference.

Holland již dříve oznámil, že zápas přijme, ale chce ho na 5 kol.

Změny turnaje UFC 279Nové složení
Chamzat Čimajev – Nate DiazNate Diaz – Tony Ferguson
Tony Ferguson – Li JingliangLi Jingliang – Daniel Rodriguez
Kevin Holland – Daniel RodriguezKevin Holland – Chamzat Čimajev

Asi největší smůlu měl čínský bojovník Jingliang. Nejprve se nemohl zúčastnit tiskové konference, na kterou si procvičoval angličtinu a koupil si nový oblek. Nakonec se ani pořádně nedostal na pódium.

Měl zápasit se známým jménem a byla to zajímavá příležitost i pro něj. Místo toho ho čekal méně sledovaný zápas a soupeř, který se připravoval na vyšší váhu a už při vážení měl o čtyři kilogramy více.

Instagram did not return a 200.