Peňáz bránu do UFC neotevřel! Co má v plánu dál?

Ta prohra bude českou MMA naději ještě dlouho bolet. Matěj Peňáz, který koncem srpna neúspěšně bojoval o smlouvu v UFC, se musel poprvé sžít s něčím, co nikdy předtím v kariéře MMA bojovníka nezažil. S porážkou.

Vysněný cíl se mu sice vzdálil, vytáhlý ranař si však z klíčového zápasu vzal i to pozitivní a s napětím vyhlíží další zápasy.

„Život jde dál, koukám se dopředu, chci další zápas a dál makat,“ vysvětluje Peňáz.

Před třemi týdny prohrál a sen o zisku smlouvy v UFC se během 47 vteřin rozplynul.

Český ranař Matěj Peňáz má porážku s Američanem Sedriquesem Dumasem stále v hlavě. „Ještě to zpracovávám, ale také to k tomu patří. Je to sport, může to být tak i tak. Vůbec mi to nevyšlo, vůbec nic jsem nemohl předvést. Život jde ale dál, koukám se dopředu, chci další zápas a dál makat,” má jasno pětadvacetiletý bojovník.

Zkušenost z populární show Dana White’s Contender Series však přinesla i pozitiva. „Zažil jsem atmosféru, a jak to funguje. Ze zápasu jsem si bohužel odnesl jen nějaké ponaučení a na čem můžu zapracovat. To je asi tak všechno,” vysvětluje vytáhlý ranař, kterého v zápase s Američanem zdobil nový účes.

Po příletu zpět do České republiky si potřeboval odpočinout a nabrat nové síly. Peňáz rovněž zanevřel na sociální styky a rozhovory s médii.

„Dal jsem si chvíli klid. Naši bydlí na Vysočině, byl jsem u nich, trochu jsem se vyhýbal sociálním stykům. Potřeboval jsem klid, ale už jsem v pohodě,” líčí průběh dnů krátce po návratu.

Žádný dlouhý odpočinek ho však nečeká.

Peňáz se totiž znovu představí na česko-slovenské půdě pod taktovkou organizace Oktagon MMA, která jeho další vystoupení chystá na 3. prosinec v Ostravě.

„Domlouvali jsme se na 3. prosinec, což si myslím, že je ideální. Září mám volnější, mám nějaké zranění z přípravy, co jsou vždycky a musím to přeléčit. Soupeře vůbec nevím, čekáme a uvidíme,” přiblížil autor šesti vítězství, jehož nejbližší budoucnost by měla být právě na domácí scéně.

Instagram did not return a 200.