25. 4. 2024

Patriots si v Buffalu zajistili vítězství 14:10 nad Bills a udrží si první místo v AFC East.

Během větrného utkání „Monday Night Football“ dominoval nejlepší obraně ligy running back Damien Harris. Čtyřiadvacetiletý hráč naběhal 111 yardů a zaznamenal touchdown, než ze zápasu odstoupil se zraněním podkolenní šlachy. Running back Rhamondre Stevenson také zářil, když zaznamenal 24 přenesení za 78 yardů.

Zatímco se na Highmark Stadium proháněl vítr o rychlosti kolem 40-50 mph – podle Národní meteorologické služby – Mac Jones se pokusil pouze o tři hody. Skončil tak zápas s nejmenším počtem pokusů o přihrávku v lize od roku 1974, kdy Bills porazili Jets 16:12. Josh Allen se spojil s tight endem Jonnuem Smithem na 12 yardů a running backem Brandonem Boldenem na 7 yardů.

Obrana Bills povolila 222 běžeckých yardů a odevzdala v průměru 4,9 celkového yardu na hru. Allen v prvním poločase zmařil výměnu s running backem Mattem Breidou, který ztratil míč, a Patriots se tak usadili na vlastní jednatřicítce. Harris našel při třetím downu díru na 64 yardů a poslal Patriots do vedení. Bolden přispěchal s dvoubodovou konverzí a přibližně pět minut před koncem první čtvrtiny zvýšil na 8:0 pro New England.

Allen sice ztratil fumble, což Patriots umožnilo využít, ale v nepříznivých povětrnostních podmínkách v Buffalu dokončil 15 z 30 přihrávek na 145 yardů s touchdownem. Allen také vedl tým Bills se šesti přihrávkami za 39 yardů. Spojil se s wide receivery Stefonem Diggsem na 51 yardů a Gabrielem Davisem na 30 yardů plus touchdown.

Patriots postoupili na 9-4 a udrželi se na vrcholu AFC East, k dalšímu zápasu se připraví v Indianapolisu proti Colts. Mezitím se Bills (7-5) se budou snažit zůstat v boji o play-off, když se připravují na Buccaneers (9-3), kteří jsou na čele NFC South.