5. 6. 2023

Lamar Jackson: TOP 10 faktů, které jste nevěděli

Americký rozehrávač Lamar Jackson dovedl tým Baltimore Ravens k prvnímu vítězství v play-off od roku 2014. Není jen skvělým quarterbackem NFL, ale má také svou zvláštní osobnost. I když si myslíte, že o Lamaru Jacksonovi víte všechno, těchto deset faktů vás překvapí.

#10 Jackson byl prvním (a nejmladším) hráčem Louisville, který vyhrál Heismana:

Heismanova trofej je mnohými považována za nejvyšší individuální ocenění pro každého vysokoškolského hráče. Aby podtrhl, jak velkou hvězdou průlomu byl, stal se prvním hráčem Louisvillu, který kdy Heismana získal, a zároveň nejmladším ve věku pouhých 19 let a 337 dní.

#9 Když vycházel ze střední školy, nebyl dostatečně doceněn:

V žebříčku 24/7 Sport Composite byl považován pouze za tříhvězdičkového nováčka, přestože je nyní jednou ze skutečných hvězd nové generace. Na rozdíl od jiných hvězd, které jsou často uznávány poměrně brzy, si ho pořádně všimli až na konci jeho juniorského věku, když v roce 2016 získal Heismanovu trofej.

#8 Nemá rád mediální pozornost

Může to být dáno jeho výchovou nebo jen jeho osobností, ale je notoricky mediálně plachý. Jako tvář svého týmu si musel vyžádat pomoc novinářů a podstoupit speciální školení, aby byl schopen opakovaně a sebejistě čelit médiím tak, jak bylo potřeba.

Většinu svého života také žije mimo kamery. O jeho osobním životě se toho ví jen málo, kromě toho, že má přítelkyni, což prozradil spíše nechtěně v rozhovoru s novináři o svém spoluhráči Marquise Brownovi, jednom ze svých přátel v týmu Ravens.

#7 Kde to začalo?

Svou středoškolskou kariéru zahájil na škole Santaluces High v Lantaně, asi 60 mil severně od Miami na východním pobřeží Floridy.

Někdy po prvním ročníku však odešel, údajně na školu, kde měl zaručenou roli rozehrávače. A nejen to, přestoupil na Boynton Beach High, kde mu trenér rychle našel roli, která mu vyhovovala.

#6 Je rychlejší než si myslíte!

Je skutečně jedním z nejrychlejších quarterbacků, kteří kdy hráli tuto hru.

Fanoušci a hráči soupeřů už mají přibližnou představu o tom, jak rychle se dokáže pohybovat, ale nejlepší můžeme přijít k oficiálnímu rekordu, je tweet bývalého trenéra Louisville Bobbyho Petrina, který tvrdí, že Jackson v roce 2017 dosáhl neoficiálního času 4,34 sekundy na 40 yardů. To by mu chybělo jen pár sekund do rekordu NFL z roku 2019, který drží Zedrick Woods.

A těch 5 dalších?