31. 1. 2023

Jak Mac Jones pomohl Patriots k vítězství v MNF nad Bills pouhými třemi pokusy o přihrávku

Patriots porazili Bills 14-10 v „Monday Night Football“, přestože nováček Mac Jones měl pouze tři pokusy o přihrávku.

Jonesovy přihrávky v pondělí večer překonaly dva rekordy. Nejenže v ní byl zaznamenán nejmenší počet pokusů o přihrávku v jednom zápase v historii Patriots, ale také nejmenší počet pokusů o přihrávku v jakémkoli zápase NFL od roku 1974. Jones zakončil zápas se dvěma kompletními přihrávkami na 19 yardů.

Důvodem, proč Patriots většinu večera běhali s míčem, je pravděpodobně silný vítr, který v Buffalu během zápasu foukal. Několik výkopů se nepovedlo, spolu s některými přihrávkami, které vypadaly kvůli silnému větru nemožně chytit. Na otázku, proč se Patriots v pondělí večer rozhodli zaměřit na běhání, Jonesovi zřejmě odpověděly „živly“.

„Měli jsme herní plán a ten se samozřejmě s živly trochu mění. Ale nakonec si myslím, že jsme měli možnosti, které jsme hledali, abychom běhali s míčem, a prostě jsme to dělali,“ řekl Jones na tiskové konferenci po zápase. „Jak jsem řekl, útočná linie vytvořila díry a ti kluci dělali těžké běhání, a to ani nemluvím o přijímačích, kteří se tam také dostali, aby blokovali. Každý hrál svou roli a bylo prostě skvělé sledovat, jak se všichni snaží.“

Jones se pokusil o přihrávku až v předposlední hře první čtvrtiny. Zdálo se, že míč nebude možné chytit, když šel trochu vysoko, ale přihrávku zachytil Jonnu Smith pro první down a zisk 12 yardů.

Další dva Jonesovy pokusy o přihrávku přišly ve čtvrté čtvrtině. Jeho druhý pokus o přihrávku byl neúplný, určený pro Nelsona Agholora; jeho další pokus o přihrávku přišel v následující hře, kdy na třetí down zakončil na 7 yardů běžící Brandon Bolden. Patriots neproměnili.

Jones přiznal, že v pondělním utkání, které se vyznačovalo jedním z nejhorších počasí, s nímž se nováček ve své první sezoně v lize potýkal, se při tvorbě hry hodně spoléhal na trenéra Billa Belichicka a ofenzivního koordinátora Joshe McDanielse. Patriots zakončili zápas s celkovým počtem 222 yardů ze 46 přenesení.

„Trenér Belichick a trenér Josh (McDaniels), ti si prošli všemi typy živlů, které existují, a vědí, co je potřeba k vítězství,“ řekl Jones. „Myslím, že jsme věděli, že když budeme držet míč, bude to v pořádku.“

Během pozápasové tiskové konference Belichick řekl, že Patriots původně neplánovali zaměřit se na běhání, ačkoli si to okolnosti počasí žádaly. „Nevěděli jsme, co bude. Tak to prostě vyšlo,“ řekl Belichick.

Díky sedmému vítězství v řadě se Patriots udrželi na čele tabulky AFC East a nyní si již čtyři zápasy před koncem zajistili první místo v tabulce AFC.

Instagram did not return a 200.