22. 2. 2024

Pamatujete na největší skandál v historii Super Bowlu?

Zdroj: Freepik

Byl to jeden z největších skandálů v americké popkultuře i v dějinách Super Bowlu. Vystoupení Janet Jacksonové a Justina Timberlakea na finále Super Bowlu v roce 2004 se zapsalo do historie nikoliv kvůli skvělým písničkám…

Do historie se zapsalo kvůli odhalení zpěvaččiny bradavky. Jak se to tehdy seběhlo? Americký zpěvák prý náhodou na půl vteřiny odhalil ňadro své kolegyně…

Ve své následné omluvě slavný zpěvák, producent a herec použil frázi „závada šatů“, jež se stala součástí popkultury a dostala se do slovníků.

Timberlake byl roky hudebními fanoušky obviňován, že Jacksonovou nebránil a veškerá odpovědnost za skandál padla na ni. Podle aktuálních informací to ale udělal na její přání.

Loni vydala Jacksonová prohlášení, že pravda bude odhalena v připravovaném dokumentu o ní. A to se stalo. Jak z filmu vyplývá, požádala Timberlakea, aby celý skandál v médiích nekomentoval.

„Pamatuji si, že když jsme spolu poprvé mluvili, řekla jsem mu, aby o tom mlčel. Věděla jsem, že všechna negativní pozornost se stejně soustředí na mě, takže jsem nechtěla, aby to ublížilo jemu,“ prozradila zpěvačka ve filmu.

CBS, která vysílala Super Bowl, dostala za tehdejší přenos pokutu; písně a videa Jacksonové byly zakázány na mnoha rozhlasových stanicích a kanálech, CBS Viacom ji zařadila na černou listinu a zakázala jí prezentovat se na stanicích vlastněných společností. K tomu, aby se hájila, nikdy nedostala příležitost.

Od té doby jde přímý přenos ze Super Bowlu do světa s pěti vteřinovým zpoždění tak, aby se další vylomeniny nedostaly před oči ctnostné a mravné mládeže.