3. 5. 2024

Bláznivý finiš belgické ligy? V posledních minutách myslely na titul hned tři týmy!

Zdroj: Freepik

Nadstavbová část v belgické nejvyšší fotbalové soutěži byla v květnu 2023 víc než napínavá. O titulu nebylo rozhodnuto až do posledních minut.

Až v nastaveném čase rozhodl o výhře v lize pro Antverpy, které se dočkaly mistrovské trofeje po 66 letech, Toby Alderweireld.

Ve čtyřčlenné skupině o titul měl nejlepší výchozí pozici před posledním kolem tým Royale Union, který měl 46 bodů.

Stejný počet bodů měly i Anverpy, ale po základní části na tom byly hůře. O bod méně měl KRC Genk.

Royale Union vedl nad Bruggami, které měly jistotu čtvrtého místa, 1:0 ještě v 89. minutě a už to vypadalo, že budou moci skoro po 90 letech slavit titul. Jenže Bruggy dokázaly vyrovnat a v nastaveném čase ještě dvěma góly otočily skóre.

O titul se tak rozhodovalo v souběžně hraném utkání mezi Genkem a Antverpami. A fotbalisté Genku vedli na konci zápasu 2:1 a poté, co Bruggy dokázaly vyrovnat, byli virtuálně mistry.

Jenže ve čtvrté nastavené minutě se krásnou trefou prosadil Toby Alderweireld a po výsledku 2:2 se z titulu radovali hráči Antverp.