28. 3. 2024

Pamatujete? 5 posledních ženských vítězek SP v Karlových Varech!

#2017 – Gillian Backhouse (Austrálie)

Česká triatlonistka Vendula Frintová skončila druhá v premiérovém závodu Světového poháru v Karlových Varech. Nestačila pouze na Australanku Gillian Backhouseovou, která domácí závodnici na olympijských distancích porazila o 62 vteřin.

Po plavecké části v koupališti Rolava byla Frintová v depu třetí, na vedoucí Backhouseovou ztrácela 44 sekund. Během 40 kilometrů na kole si o místo polepšila, ale její ztráta na vedoucí Australanku se zvýšila o téměř minutu.

Jednu ze spolu favoritek, Američanku Cookovou, nicméně při desetikilometrovém běhu za sebou česká triatlonistka v cíli u hotelu Thermal udržela. „Byl to hodně náročný závod. Při plavání a na začátku cyklistiky byla opravdu zima. Aspoň při běhu vysvitlo sluníčko,“ dodala Frintová.

Konečné pořadí:

Ženy: 1. Backhouseová (Austr.) 2:03:30, 2. Frintová (ČR) -1:02, 3. Cooková (USA) -1:27, 4. Jacksonová (Austr.) a Van der Kaayová (N. Zél.) obě -1:58, 6. Sheedyová-Ryanová (Austr.) -2:02.