23. 7. 2024

Grebík letos překvapuje i sám sebe! Zaskočí na SP ve Varech i elitní soupeře?

Zlínský triatlonista Radim Grebík je letos jasná česká jednička mezi triatlonisty. Minimálně dle postavení ve světovém žebříčku. Přitom už se triatlonu nevěnuje naplno, od srpna pracuje jako strojvedoucí.

Velká změna v životě 21letého závodníka zlínského Titan Trilife týmu.

Zatímco jeho reprezentační kolegové ladili formu na podzimní část sezony po různých soustředěních, Grebík nastoupil do práce jako strojvedoucí.

Na změnu se připravoval už od jara. V zimě jej trápila vleklá zranění a proto trénoval spíše pocitově.

O to větší překvapení pak přinesl začátek sezony. Nejprve na SP v italské Arzacheně doběhl na senzačním 7.místě, aby pak v červenci konečně stanul na podiu závodu Evropského poháru.

V maďarském Tiszaujvarosu skončil na druhém místě.

„Myslím, že do ME v Mnichově byla sezona překvapením nejen pro mě, ale i pro ostatní, kteří viděli, jak to přes zimu nebylo optimální,“ okomentoval pro magazín Fórum Sport letošní stříbrný medailista z MČR na olympijských tratích.

Na Světovém poháru v Karlových Varech bude Grebík startovat už potřetí. Loni zde obsadil konečné 19.místo.

„Závod ve Varech je pro mě srdeční záležitost, a to nejen kvůli jedinečné atmosféře v lázeňském centru a domácímu prostředí. Těším se také za stařenkou, kterou díky závodu každoročně navštívím,“ těší se do Karlových Varů, který žije na druhém konci republiky.

Grebíka jeho subtilnější postava předurčuje k výkonům zejména na kole a v běžecké části. Právě nástupy v cyklistice na sebe letos v rámci Evropských pohárů poutal pozornost.

„Musím přežít plaveckou část a dostat se s někým na kole do města, pak už to snad půjde,“ prozrazuje taktiku.

Výsledkové ambice letos nechává Radim stranou. Triatlon bere hlavně jako svoji vášeň u které se baví.

Možná právě změna přístupu k závodům dopomohla Radimovi k letošním skvělým výsledkům.