18. 7. 2024

Pamatujete? 5 posledních ženských vítězek SP v Karlových Varech!

Podnik Světového poháru v Karlových Varech patří ke každoročním vrcholům domácí triatlonové scény. Na divácky atraktivně postavené trati mají čeští triatlonisté šanci poměřit síly se světovou špičkou. Kdo z takového měření vycházel v ženských závodech v posledních letech vítězně?

Závod v Karlových Varech se odehrává na standardních olympijských distancí. Tedy 1,5km plavání, 40km cyklistiky a závěrečná běžecká desítka.

#2021 – Julie Derron (Švýcarsko)

Vítězství si v roce 2021 z Karlových Varů odvezla Švýcarka Julie Derronová, která šla z vody na 15. pozici, ale na kole se brzy propracovala do vedoucí skupiny.

Ta při příjezdu do druhého depa čítala 13 triatlonistek. Ze druhého depa vystřelila jako osmá, rychle se dostala na čelo, kde nejprve sváděla souboj s Italkou Seregniovou, ale dokázala se osamostatnit a poslední okruh už běžela sama. Zvítězila v čase 2:06:57.

Zezadu se k ní v běžecké části přibližovala Japonka Ai Uedaová, která převedla famózní běžecký výkon, za který sklidila obrovské ovace a díky kterému se posunula ze 13. pozice na stříbrnou! Bronz patří Italce Biance Seregniové.

Konečné pořadí:

Ženy: 1. Julie Derronová (Švýc.) 2:06:57, 2. Ai Uedaová (Jap.) +24, 3. Bianca Seregniová (It.) +35 … 33. Alžběta Hrušková +14:20, Petra Kuříková a Tereza Zimovjanová nedokončily.