Pamatujete? 5 posledních mužských vítězů SP v Karlových Varech!

Podnik Světového poháru v Karlových Varech patří ke každoročním vrcholům domácí triatlonové scény. Na divácky atraktivně postavené trati mají čeští triatlonisté šanci poměřit síly se světovou špičkou. Kdo z takového měření vycházel v mužských závodech v posledních letech vítězně?

Závod v Karlových Varech se odehrává na standardních olympijských distancí. Tedy 1,5km plavání, 40km cyklistiky a závěrečná běžecká desítka.

#2021 – Lasse Nygaard-Priester (Německo)

Z vody rolavského jezera vylézal jako první Maďar Márk Dévay. Nejlepší plavecký výkon z Čechů předvedl David Martin, který se pak stejně jako Jan Volár a Radim Grebík dostal na kole do druhé cyklistické skupiny čítající 25 triatlonistů.

Na čele přitom jezdila s více než půlminutovým náskokem skupina čtyř uprchlíků, ve které byli kromě Dévaye ještě Japonec Hojo, Ital Crociani a Portugalec Silva.

V běžecké části zaplatili všichni členové vedoucí čtyřčlenné skupiny vysokou daň za cyklistickou část, která je stála výrazně více sil než členy početné druhé skupiny, a začali propadat pořadím.

Vítězství si vynikajícím běžeckým výkonem zajistil Němec Lasse Nygaard-Priester, který finišoval v čase 1:53:31. Jako druhý doběhl do cíle Brit Grant Sheldon a bronz si z Karlových Varů odváží Maďar Csongor Lehmann.

„Pro mě je to jednoznačně největší vítězství v kariéře! Byl to teprve můj druhý závod Světového poháru a hned se mi podařilo získat vítězství,“ smál se po závodě Priester.

Konečné pořadí:

Muži: 1. Nygaard-Priester (Něm.) 1:53:31, 2. Sheldon (Brit.) -33, 3. Lehmann (Maď.) -40, 4. Sergio Baxter Cabrera (Špa.) -50, 5. Erwin Vanderplancke (Bel.) -54, 6. Charles Paquet (Kan.) -57…15. Jan Volár (Čr.) -2:06, 19. Grebík (Čr.) -2:17, 29. Martin (Čr.) -4:39. 42. Lukáš Červenka (Čr.) -7:28, 45. Tomáš Zikmund (Čr.) -8:20, 50. Tomáš Kříž (Čr.) -9:21, 52. Filip Václavík (Čr) – 12:28.

Instagram did not return a 200.