23. 4. 2024

Pamatujete? 5 posledních mužských vítězů SP v Karlových Varech!

#2018 Dmitrij Poljanskij (Rusko)

V závodě mužů se na start s číslem 1 postavil Richard Varga. A byl to právě vynikající slovenský plavec, který vylézal z vody jako první. Jen pár vteřin za ním se držel Igor Pojlanskij, bratr pozdějšího vítěze.

V první polovině cyklistiky se na čele vytvořila silná čtrnáctičlenná skupina, ve které nechyběl ani český talent František Linduška. Se ztrátou přibližně tři čtvrtě minuty za nimi jezdil balík 13 triatlonistů s dalším Čechem Janem Čelůstkou. Třetí český reprezentant Jan Volár pracoval ve třetí skupině ztrácející přes dvě a půl minuty.

V běžecké části se pak startovní pole rychle nadělilo. Na čele se utvořila čtyřčlenná skupina, ve které byli ruský reprezentant Dmitrij Poljanskij, Ital Alessandro Fabian, obhájce stříbrné medaile, Ir Russell White a chvíli se v ní držel také František Linduška, který ale vysokému tempu dlouho nestačil.

V posledním kole se pak osamostatnil na čele Poljanskij, který si doběhl pro první místo v čase 1:52:23. Stříbrný Russell White ztratil 14 vteřin, bronzový Alessandro Fabian dalších osm. František Linduška si doběhl pro fantastické páté místo!

Konečné pořadí:

Muži: 1. Dmitrij Poljanskij (Rus) 1:52:23, 2. Russell White (Ir) -14, 3. Alessandro Fabian (It) -22, 4. Jorik Van Egdom (Niz) -27, 5. František Linduška (Čr) -39, 6. Erwin Vanderplancke (Bel.) -46… 26. Jan Čelůstka 1:55:46, 35. Jan Volár 1:57:58.