19. 4. 2024

Pamatujete? 5 posledních mužských vítězů SP v Karlových Varech!

#2017 Gustav Iden (Norsko)

Při závodě mužů se nejprve v čele držel Slovák Richard Varga, který vyplaval jako první a v cyklistické části spolupracoval s dalšími čtyřmi závodníky – Schomburgem, Furuyaou, Fabianem a Reidem. Společně pak opouštěli také druhé depo.

Běžecké okruhy v nádherné kulise českých lázní ukázaly, že silní běžci mohou zamíchat konečným pořadím. Fantastickým běžeckým výkonem se do čela závodu propracoval 21letý Nor Gustav Iden, který si z Karlových Varů odváží zlatou medaili.

Druhé místo vybojoval Ital Alessandro Fabian a třetí příčku obsadil Novozélanďan Tayler Reid, který se v závěrečných běžeckých okruzích dokázal odpoutat od slovenského reprezentanta Richarda Vargy.

Z českých reprezentantů si nejlépe vedl Jan Čelůstka, který obsadil 18. místo. Přemysl Švarc doběhl na 30. příčce, František Linduška bere 33. místo a Jan Volár 39.místo.

Konečné pořadí:

Muži: 1. Gustav Iden (Norsko) 1:49:06, 2. Alessandro Fabian (Itálie) -33, 3. Tayler Reid (Nový Zéland) -1:14, 4. Jonas Schomburg (Německo) -1:21, 5. Maxime Heuber-Moosbrugger (Francie) -1:22, 6. Jonathan Zipf (Německo) –1:25…18. Jan Čelůstka (Česko) -2:36, 30. Přemysl Švarc (Česko) -4:14, 33. František Linduška (Česko) -4:31, 39. Jan Volár (Česko) 6:33