16. 4. 2024

Özil dostal od prezidenta Fenerbahce přísný vzkaz: Má se soustředit na fotbal!

Prezident Fenerbahce Ali Koc vzkázal Mesutu Ozilovi, aby upustil od svých komerčních zájmů a soustředil se na fotbal. Třiatřicetiletý záložník hraje v Turecku od ledna 2021 po svém rozhodnutí odejít z Arsenalu, ale od jeho odchodu z Emirates Stadium to pro bývalou hvězdu Realu Madrid nešlo úplně podle plánu…

Ozil, jehož herní čas v Istanbulu byl omezen, se totiž dostal do titulků novin, když vyjádřil svou nespokojenost se svou situací ve Fenerbahce, ačkoli Koc věří, že se musí semknout a dokázat týmu svou hodnotu.

Co bylo řečeno?

Koc řekl televizi Fenerbahce, když byl dotázán na Ozila: „Od začátku této sezony je Mesut Ozil přirovnáván k Robinu van Persiemu (co se týče jeho postavení ve Fenerbahce).

„Ozil chce hrát více. Od této chvíle se musí soustředit na svou hru a komerční zájmy do toho nepleťte. Musí myslet na to, aby přispěl Fenerbahce.

„Náš trenér se také musí pokusit vymyslet, jak z Ozila dostat maximum. V tom problém není, navzdory tomu, co říkají média. Mesut je nespokojený, protože pravidelně nehraje.“

Proč je Ozil ve Fenerbahce nespokojený?

Podpis Ozila, jednoho z nejlepších evropských záložníků v nejlepších letech, ze strany Fenerbahce byl přivítán s obrovskými fanfárami. Poté, co turecká strana v minulosti získala Van Persieho, se jí podařil další přestup velkého jména v podobě bývalého německého reprezentanta.

Ozil, který podepsal smlouvu na tři a půl roku už v lednu 2021, totiž při svém odhalení prohlásil, že vždycky fandil Fenerbahce, a očekávalo se, že bude hvězdným mužem, protože Fenerbachce chce vylepšit neuspokojivé sedmé místo z ročníku 2019-20.

Věci se však nevyvíjely podle plánu. Ozil během druhé poloviny sezony 2020-21 kvůli zranění a nemoci vynechal řadu zápasů a v 11 vystoupeních ve všech soutěžích se mu nepodařilo skórovat.

Také podzimní část sezony je pro Ozila frustrující, bývalý hráč Arsenalu se střídavě objevuje v týmu a vypadá z něj. A napětí vyvřelo poté, co se zdálo, že 33letý hráč hodil bryndák směrem k hlavnímu trenérovi Vitorovi Pereirovi po zápase s Kasimpasou 3. října, kde byl Ozil nevyužitým náhradníkem.

Při remíze 2:2 s Antverpami v Evropské lize 21. října se Ozilova frustrace projevila ještě více, když byl viděn, jak kope do několika lahví s vodou a pak v hrůze ze střídání odhodil dres.