30. 11. 2023

Newcastle chce v lednu podepsat tohle trio z Manchesteru United!

Newcastle United má údajně zájem podepsat v lednu tři hvězdy Manchesteru United. Na jejich seznamu přání jsou prý Dean Henderson, Donny van de Beek a Jesse Lingard.

Podle deníku Daily Mail chce Newcastle United v lednu podepsáním kvalitních hráčů zvýšit své šance vyhnout se v této sezoně sestupu. Magpies tento týden najali bývalého šéfa Bournemouthu Eddieho Howea jako svého nového manažera a hodlají ho podpořit v nadcházejícím přestupovém období.

Newcastle United se bude snažit podepsat brankáře Deana Hendersona, který je mimo hru v Manchesteru United. Anglický reprezentant během svého hostování v Sheffieldu United v Premier League v sezóně 2019/20 velmi zaujal. Manchester United se loni v létě rozhodl, že si golmana ponechá.

Henderson v polovině minulé sezony nahradil Davida de Geu na pozici brankářské jedničky Manchesteru United. Ke konci minulé sezony však kvůli zraněním a řadě špatných výkonů přišel o místo v základní sestavě Rudých ďáblů právě kvůli De Geovi.

De Gea je v této sezóně nezpochybnitelnou jedničkou Manchesteru United, což znamená, že Henderson v této sezóně nastoupil za Solskjaerův tým pouze jednou. Brankář údajně touží opustit Manchester United a hrát pravidelně fotbal. Henderson věří, že to zvýší jeho šance dostat se do anglické sestavy pro mistrovství světa 2022.

Newcastle United se zajímá také o odchovance Manchesteru United Donnyho van de Beeka. Nizozemec se na Old Trafford trápí od loňského léta, kdy do klubu přišel z Ajaxu. V této sezóně nastoupil za Manchester United ve všech soutěžích pouze pětkrát a zoufale touží po ukončení svého působení u Rudých ďáblů.

Jesse Lingard je dalším hráčem, který by se rád stal součástí anglického týmu Garetha Southgatea pro mistrovství světa 2022. Útočný záložník trpí na Old Trafford nedostatkem herního času. Lingard v této sezóně Premier League nastoupil pouze pětkrát a vstřelil dva góly.

Manchester United zoufale potřebuje defenzivního záložníka. Rudí ďáblové byli v této sezóně pokořeni kvalitními soupeři jako jsou Liverpool a Manchester City. Hlavním důvodem jejich pokořujících porážek byl nedostatek kvalitních záložníků v týmu.

Manchester United by proto mohl být otevřený možnosti prodeje hráčů mimo základní sestavu, jako jsou Dean Henderson a Donny van de Beek, do Newcastlu United. Doufá, že tím získá kapitál potřebný k podpisu kvalitního defenzivního záložníka.

Manchester United byl v posledních týdnech spojován s přestupem senzace AS Monaco Aureliena Tchouameniho. Francouz se stal jednou z největších nadějí francouzského fotbalu a je jedním z nejžádanějších záložníků v Evropě.