28. 5. 2024

Opustí Hazard Real Madrid? Dveře má otevřené!

Eden Hazard není součástí plánů Carla Ancelottiho pro tuto sezónu a Real Madrid je ochoten se s bývalým útočníkem Chelsea ještě v lednu rozloučit.

Belgický internacionál odcestoval do Saúdské Arábie se zbytkem svých spoluhráčů, ale nezúčastnil se žádného ze dvou zápasů, které Real Madrid odehrál v Supercopa de Espana.

Zprávy z jeho rodné země poukazují na to, že by k Hazardovu odchodu mohlo dojít v nejbližších dnech, ale Los Blancos jsou si vědomi toho, že nebude snadné najít klub, který si bude moci dovolit pokrýt zbytek jeho platu do konce sezony.

Zároveň si však na Santiago Bernabeu uvědomují, že Hazardova situace není pro hráče ani pro klub nejvhodnější, a i když v šatně možná problémy nezpůsobuje, jeho nedostatek herního času by mohl vést k poněkud problematickým situacím v týmu.

Ancelotti s Hazardem nepočítá

Hazard se oslav po úspěchu Realu Madrid v Supercopa de Espana téměř nezúčastnil. Jednatřicetiletý útočník se v Ancelottiho hierarchii propadl za Marca Asensia i Rodryga poté. Hlavní prim na jeho pozici levého křídelníka pak hraje brazilský šikula Vinicius Junior, který má životní formu.

Hazard odehrál 45 minut venku na hřišti Getafe poté, co nastoupil ve třech po sobě jdoucích zápasech proti Cádizu, Athletic Clubu a Alcoyanu, ale svými výkony nedokázal zaujmout.

Zranění Asensia a absence Garetha Balea by mohly belgickému útočníkovi nabídnout novou příležitost odrazit se od dna ve čtvrtečním utkání Copa del Rey na hřišti Elche, jeho budoucnost však zůstává nejistá.