15. 7. 2024

TOP 5 nejlepších trenérů bez práce!

Řízení fotbalového týmu je pravděpodobně jednou z nejtěžších prací na světě. Zejména velké kluby jdou neúprosně za slávou a málokdy mají tendenci dávat svým manažerům druhou šanci.

Dnes se podíváme na několik schopných manažerů, kteří byli propuštěni nebo rezignovali poté, co nesplnili očekávání.

Zde je pět způsobilých manažerů, kteří nyní žádný klub neřídí.

#5 Quique Setien

Quique Setien, který si během svého působení v Las Palmas udělal slušné jméno, se v květnu 2017 připojil ke kolegovi ze španělského Realu Betis.

Pod Setienovým bystrým dohledem začal Betis hrát zmenšenou značku „totálního fotbalu“ Johana Cruyffa a bylo na co se dívat. Kvůli nedostatku palebné síly Betis ne vždy dosahoval výsledků, ale jeho styl hry málokdy dokázal pobavit.

Pod dojmem jeho působení v Betisu se Barcelona rozhodla tohoto manažera najmout v lednu 2020, hned po odvolání Ernesta Valverdeho.

Bohužel Setien byl na Camp Nou hodně mimo a nepodařilo se mu zapůsobit tak, jak všichni očekávali. Setien si nedokázal získat respekt hráčů Blaugranas, což se promítlo do špatných výkonů na hřišti.

Nechvalně nejslavnější večer jeho kariéry přišel 14. srpna, kdy ve čtvrtfinále Ligy mistrů ostudně převálcoval Bayern Mnichov jeho Barcelonu 8:2. O tři dny později ho nespokojené vedení Barcelony propustilo.

Na porážku se nezapomíná snadno, ale jen tato noc by neměla rozhodnout o osudu tak skvělého manažera. Pokud se ocitne v klubu ze středu tabulky s chutí po úspěchu, může Setien svůj osud velmi dobře zvrátit.