23. 4. 2024

Oktagon 26: Šampionem je Pirát, nezdar Pudilové a vítězný návrat Melouna

Nejkrásnější turnaj roku konaný na pražské Štvanici korunoval nového dočasného krále střední váhy, kterým se stal slovenský bijec Samuel „Pirát“ Krištofič. První prohru pod Oktagonem zaznamenala veteránka UFC Lucka Pudilová, naopak oblíbenec publika Miloš Petrášek se vrátil vítězně.

Vrchol večera odstartovali Naruszczka s Krištofičem v poměrně v klidném tempu. Oba se snažili tlačit jeden druhého do pletiva a dostávali se do klinčů. V tomto duchu se následně nesl celý zápas, který až tak atraktivní podívanou nenabídl.

V klinčích byl o něco málo aktivnější právě slovenský bijec, navíc rozhodčí strh Polákovi bod za držení soupeřových rukavic. Možná rozhodující moment proč se všichni bodoví přiklonili na slovenskou stranu mince.

„Všechna kola byla těsná a myslel jsem si, že tři jsem vyhrál, ale bál jsem se. Marcin byl tvrdý, chtěl jsem vyhrát před limitem, ale nebylo to z mé strany ideální,“ řekl Krištofič, který do zápasu nastoupil jako náhrada za zraněného Karlose Vémolu . Právě s ním by se měl na konci roku utkat o opravdový titul.

„Platí, že když se dva perou, třetí se směje. Diváci se tak nudili, že začali dělat mexické vlny. Pokud Pirát (Krištofič) předvede takový výkon, tak titul se vrátí tam, kam patří,“ řekl Vémola, který o pás přišel poté, co nesplnil váhový limit.

Pudilová si neškrtla

Lucie Pudilová nezačala zápas proti Talita Bernardová vůbec dobře. Hned v úvodu ji Bernardová dostala na zem a věnovala jí tvrdé lokty. Po zbytek kola brazilská zápasnice seděla na Pudilové a nadělovala jí úder za úderem. Druhé kolo se neslo v podobném scénáři, Lucka v závěru ubránila kimura.

Pudilová měla dobrý start do třetího kola, podařilo se jí několik úderů. Bernardová však byla na tom silově lépe a zbytek kola měla pod kontrolou. Duel rozhodli rozhodčí jednoznačným verdiktem ve prospěch Bernardové. „Byla jsme v dobré kondici, ale prostě jsem to nezvládla a kvůli fanouškům, kteří mě podporovali, mě to mrzí,“ přiznala po zápase zklamaně

Je až s podivem, že po tolika letech zápasení a zkušenostech z UFC má Lucie Pudilové stále tak velké mezery v bránění takedwonů a ze zad také útočit neumí. Skoro by se chtělo říct, že by jí v nějaké ryze postojářské disciplíně bylo lépe…

Juráček o chlup

Matúš Juráček s Tatem Primerem začali svůj boj v pořádném nasazení jak se očekávalo. Oba si vyměňovali tvrdé údery, tlačili se na pletivo a nic si nedarovali. Juráček bodoval z ústupu technickým boxem na dlouhou vzdálenost.

Zásadní moment zápasu nastal v 2. kole, kdy Primera nejprve trefil hák, následně tvrdý zvedák a Juráček byl v obrovských problémech. V 3. kole se poměry sil opět vyrovnaly, v posledních sekundách se Španěl pokusil o gilotinu, ale neměl šanci ji utáhnout. Vítěze zápasu určili rozhodčí, kterým se v poměru 2: 1 na body stal Juráček.

„Je to fakt tvrďák a do vyhlášení jsem netušil, kdo vyhrál. Myslím si, že to byla remíza,“ řekl Juráček. Všichni rozhodčí vyrovnaný duel obodovali 29:28 a dva z nich přiřkli výhru českému bojovníkovi. „První kolo bylo pro Matúše, druhé pro mě a myslím si, že ve třetím jsem byl lepší. Rozhodčí to ale viděli jinak a já to beru,“ kontroval Primera.

Szabová opět ukázala extratřídu

Ve vysokém tempu začal zápas Lucie Szabové s Cornelií Holm. V úvodu Holm zatlačila Szabovou na pletivo, která se bez větších problémů v polovině 1. kola dokázala vyprostit ven a Holm zasáhla několika údery kolenem. V závěru Slovenka ustála pokus Švédky o takedown.

Druhé kolo pokračovalo ve znamení boje o každý centimetr klece. Szabové fungovaly údery kolenem, předvedla pár úspěšných kombinaci a nadále úspěšně bránila pokusy o takedown.

V polovině třetího kola se Holm úspěšně podařil první a zároveň i poslední takedown. Slovenská bojovnice se zakrátko ubránila a pokračoval tvrdý boj v postoji. V poslední minutě zápasu měla Szabová blízko k vítězství, když Holmová škrtila jednou rukou, ale Švédka to ustála. Lucia „Silent killer“ Szabová se nakonec dočkala triumfu jednoznačným verdiktem rozhodčích.

Meloun je zpět!

V zahajovacím zápase hlavní karty se představil Miloš Petrášek proti Vladovi Neferanovičovi. Domácí miláček publika předvedl hned v úvodu prvního kola úspěšný strh a okamžitě začal rozdávat údery ze strany. Následně se jeho chorvatský soupeř pokusil o gilotinu, ale „Meloun“ se dokázal ubránit.

Petrášek byl však nadále aktivnější a technikou zvanou americana dokázal Neferanoviče zdolat. Pro českého Fighter to byl emotivní vítězný návrat do klece po skoro 2 letech pauzy.

„Návrat byl těžký, ale věřil jsem, že vyhraji. Nepochyboval jsem o tom. Ve středu jsem se dozvěděl, že s manželkou čekáme dítě, a neexistovalo nic jiného než výhra. Patří jim,“ řekl osmadvacetiletý bojovník, jenž před pauzou třikrát za sebou prohrál a zvažoval i konec kariéry.

Bledá si vychutnala veteránku

Strhující duel předvedla 19letá Tereza Bledá proti ostřílené Brazilce Edně Oliveiře Ajale. Bledá vkročila do klece s jasným záměrem zvítězit a okamžitě dostala Ajalu na zem. Češka rozdávala údery, ale její soupeřka se na zemi úspěšně bránila.

V poslední minutě prvního kola se Brazilce podařilo dostat do horní pozice, ale situace využila Bledá a utáhla Brazilku na triangle. Mladá česká nadějě to má momentálně v profi MMA 4-0 a stále sní sen, že se stane nejmladší UFC zápasnicí v historii.

Zástupci London Shootfighters uspěli

Domovským gymem Karlose „Terminátora“ Vémoly je londýnský gym Shootfufgters. Právě z něj přivezl ukázat dva svoje týmové kolegy a oba byli na Štvanici úspěšní.

Afghánský ranař Farid Basharat si vybojoval právo utkat se v září s Filipem Mackem o bantamový titul, Němec Felix Klinkhammer pak vybodoval Ukrajince Tarasenka a bude dalším zajímavým prospektem do již tak nabité welterové váhy.

V Reinders MMA bude veselo

Hned 4 zástupci pražské gymu Reinders MMA na Štvanici uspěli. Po Milošovi Petráškovi a Terce Bledé vyhráli své zápasy před limitem i Dan Škvor a Magda Šormová. Jediným ze svěřenců Andrého Reinderse, který si připsal porážku, byl Peter Gabal, který ve vyčerpávajícím duelu nestačil na polského Dawida Karetu.