17. 6. 2024

Vémola vs Marpo nebude? Gábor bude boxovat s hercem a MMA bude na ČT!

Plno novinek a velkých změn. V takovém duchu se uskutečnila akce Oktagon Time, kde promotéři největší tuzemské bojové organizace představili, co jejich fanoušky čeká v příštích měsících.

#1 Duel Vémola vs Marpo se odkládá

Veliká změna se týká souboje Karlos Vémola vs. Marpo. Dlouho očekávaný zápas se posouvá na další rok kvůli zdravotnímu stavu Karlose, který byl v úterý na těžké operaci lokte, a čekají jej další. Pro to má Marpo pochopení, ale ostřejší poznámku si neodpustil.

Vémola situaci komentoval slovy, že na první knockout čeká už třicet let, takže si klidně ještě počká. Na to obratem reagoval Marpo: „To je jak čekat třicet let na první p*cání. Počkej dalších třicet a třeba se dočkáš,“ pousmál se hudebník.

#2 MMA na České Televizi?

Turnaje organizace Oktagon bude nově vysílat (s několika denním zpožděním) Česká televize, což je pro tuzemské MMA jednoznačně zlomová věc. Každý fanoušek bude mít tak naprosto snadnou cestu k oblíbenému obsahu a smíšená bojová umění budou oslovovat skutečně širokou veřejnost. Vyhnout se tak v Česku MMA bude nově skoro nemožné.

#3 Zajímavý soupeř pro Gábora Borároše

Jedním z dalších velikých překvapení bylo ohlášení boxerského střetu mezi hercem Jakubem Štáfkem a slovenským MMA válečníkem Gáborem Borárosem. Ten se uskuteční 13. listopadu, kdy původně mělo dojít k bitvě Vémola vs. Marpo.

#4 Stane se Ivan Buchinger dvojnásobným šampionem?

Ivan Buchinger dostane v září šanci stát se prvním OKTAGON dvojnásobným šampionem. Lehkou váhu už ovládl, takže nyní míří do pérové váhy, kde ho však čeká hodně zajímavá výzva. Proti jednomu z nejzkušenějších bojovníků na naší scéně se totiž postaví vycházející hvězda Vojto Barborík.

Ano, v září nás na turnaji Oktagon 27 v Bratislavě čeká titulová bitva Barborík vs Buchinger, která slibuje zajímavou a napínavou podívanou.

#5 Oktagon.tv

V aplikaci Oktagon.tv bude nově možnost zaplatit si přenos turnajů i ostatních československých organizací. Nepůjde pouze o turnaje čistě MMA, ale v plánu jsou přenosy boxerských turnajů, Mua Thai, Kickbox a další.

#6 Kdo bude další vyzyvatel welterové váhy?

S největší pravděpodobní vzejde ze souboje Kaik Brito vs Petr „Monster“ Kníže, který se koncem září uskuteční v pražském Universum.

#7 Ostrava se dočká

Nejtvrdší města České republiky se po více než roce a půl dočká svého už několikrát odkládaného turnaje. Ostravar aréna bude hostit Oktagon 29, kde se bude o svoji čtvrtou obhajobu welterového titulu pokoušet David Kozma.

Do klece se taky vrátí populární Václav Mikuláše, který se postaví bývalému kamarádovi Tomáši Bolovi.