23. 4. 2024

Oktagon 17 výsledky: Vémola se vrátil vítězně a Kozma obhájil

Dlouho očekávaný návrat Karlose Vémoly do klece se povedl, když „Terminátor“ udolal Nora Thomase Robertsena. V hlavním zápase sobotního turnaje Oktagon 17 pak český bojovník David Kozma uhájil svůj titul krále welterové váhy proti Mátému Kerteszovi z Maďarska.

Galavečer v Brně se konal i přes gradující druhou vlnu epidemie nového koronaviru díky výjimce od hygieny pro mezinárodní sportovní akce, odehrát se však musel bez diváků. 

⚖ Welterová: 🇨🇿 David Kozma porazil Mátého Kertesze 🇭🇺 na body po 5. kolech

David Kozma porazil Matého Kertésze v září roku 2018, šlo ale o tříkolovou bitvu. Maďar se navíc obrovsky posunul, souboj o titul veltrové váhy by tak měl být vyrovnaný, což se v zápase potvrdilo.

Celkem překvapivě vzal Kertész českého šampiona v úvodních dvou kolech na zem. Přitom právě takedowny a přenesení boje na zem bývá doménou Davida Kozmy. Výrazněji zaskočit se však Kerteszovi Kozmu na zemi nepodařilo.

Od třetího kola vypadal Kozma, že má lepší fyzickou kondici a začal udávat tempo zápasu on. Byl rychlejší a i v postoji trefoval o něco lépe. Stejnou taktikou pro sebe získal i čtvrté přičemž v pátém přidal i povedené strhy a dobrou práci u pletiva.

Bodoví rozhodčí nakonec přiřkli vítězství Davidu Kozmovi poměrem 49-47, 48-47 a 49-46. Český šampion tak už podruhé obhájil titul veltrové váhy. Na celý zápas se podívejte zde

⚖ Catchweight 90kg: 🇨🇿 Karlos Vémola porazil Thomase Robertsona 🇳🇴 via submision ve 3. kole

Návrat, na který všichni čekali. Poprvé od prohry s Attilou Véghem v Zápase století se představil Karlos Vémola. Gameplan zůstal stejný jako vždy. Zkracovat vzdálenost a co nejdříve dostat soupeře na zem a rozjet ground and pound. V prvních dvou kolech jasná záležitost, ovšem na začátku třetího…

Norský policista Robertson věděl, že pokud chce pomýšlet na výhru, musí se pokusit Vémolu v posledním kole ukončit a vrhl se do toho opravdu po hlavě. Trefil několik dobrých úderů i kopů na hlavu, jenže Karlos ukázal nesmírnou odolnost, dostal Robertsona pod sebe a tam jej uškrtil na north south choke. Na celý zápas se podívejte zde

„Potřeboval jsem tohle vítězství. Hvězdičky pomalu umírají, Boráros, Čepo, Pirát, ale Terminátor je zpátky. Sice špatnej, ale důležitej výkon. Jsou to teď špatný časy, celé MMA prožívá špatný časy. Děkuju Andrému, který mě sem přivedl, klukům z Monster gymu, Ankos MMA. Všichni mi pomohli, když jsem byl nemocný. Teď je na řadě Baba Jaga, easy fight. To bude, co dlouho nebylo, 1. kolo TKO. Babu Jagu porazím v prvním kole, jinak pověsím rukavice na hřebík. Jako že se Terminátor jmenuju,“ řekl Karlos v pozápasovém rozhovoru plným emocí.

⚖ Střední: 🇵🇱 Matousz Strzelcyk porazil Vlasta Čepa 🇸🇰 via submision ve 2. kole

Zajímavým zápasem byl i premiérový souboj Vlasty Čepa podle klasických MMA pravidel v Oktagone. Slovenský zápasník opanoval letní Oktagon Underground a v profi MMA si chtěl připsat vylepšit perfektní skóre 4:0.

Ukázaly se však zkušenosti o hodně ostřílenějšího Poláka Strzelcyka, který Čepa během dvou kol doslova rozebral a nakonec jej dokázal ukončit na submisi koncem 2. kola. Velká škola pro Čepa, který se z této první profesionální porážky může jenom naučit.

🏁 Ostatní výsledky:

Brněnský zápasník Andrej Kalašnik kraloval v divoké přestřelce s Norem Ole-Jörgen Johnsenem, kterou dokázal ukončit kopem na hlavu. „Výborný a tvrdý soupeř, respekt před ním, že přijel, osm soupeřů nevyšlo. Nejsem tady, abych dával fotky na instagram. Jsem tu od toho, abych zápasil,“ těší se už na další zápas Kalašnik.

Štěpán Guba vzal zápas se zkušeným Matějem Kuzníkem den před jeho konáním, což se neukáza jako dobrá volba. Dostal velké bití, když první kolo a půlku druhého kola byl na zádech. „Respekt, že to vzal, na druhou stranu musím říct, že je mladý a nevychovaný. Já jsem ho chtěl hodit a upáčit, ať ho to nebolí. On řekl, ať mu ukážu mazlení, myslím, že tohle si bude pamatovat. Ponaučení pro příště, pokora kámo. Jsem rád, že jsem mohl po dvou letech zápasit,“ řekl po zápase spokojený Kuzník.