21. 5. 2024

Oktagon 16 výsledky: Rony kraloval, Borároš padl a Brož žádal o ruku

Po zatím nejdelší turnajové pauze uspořádala československá organizace Oktagon MMA galavečer v Brně, kam zavítala vůbec poprvé. V hlavním zápase zazářil slovenský dlouhán Rony Paradeiser, oblíbenec fanoušků Gábor Borároš opět prohrál na cut a Miroslav Brož žádal v kleci o ruku.

⚖ Lehká váha: 🇸🇰 Ronald Paradeiser porazil Karola Ryšavýho 🇸🇰 via submision v 1. kole

Zápas na jednu branku. Rony od první vteřiny dokázal převzít otěže zápasu, povedeným strhem vzal Ryšavého na zem, kde je po chvilce uškrtil na rear naked choke.

Ve svém dalším zápase by se tak měl utkat o vysněný titul, který drží Polák Legierski. Tomu má sympatický dlouhán Paradeiser co vracet, jelikož právě on mu uštědřil poslední porážku.

Vítězi třetí Oktagon Výzvy Karolu Ryšavému naopak skončila působivá série 7 vítězství v řadě. V pozápasovém bylo slyšet, jak moc ho porážka bolí. Plány na titul budou muset počkat.

⚖ Catchweight do 80kg: 🇪🇸 Tato Primera porazil Gábora Borároše 🇸🇰 via TKO (cut) po 2 kolech

Adept na zápas večera! Atraktivní a krvavá přestřelka ve které ukázal tvrdší rány španělský bijec, který v minulosti zápasil ve střední váze. Po 2 kolech duel zastavil doktor pro zranění, která Gábor během druhého kola utrpěl.

Taktika Primery byla zjevná. Od prvních vteřin to byl on, kdo tlačil, neustále zkracoval vzdálenost a chodil do divokých přestřelek, ve kterých měl mírně navrch. V pozápasovém rozhovoru potvrdil, že je na cestě do welterové váhy, kde by mohl míchat kartami.

Gábor v posledních letech střídá výhry a porážky. Už podruhé během jednoho roku se mu stalo, že prohrál na zranění. Podobně musel zkousnout porážku i na Oktagonu 15 v pražské O2 Aréně. Není na čase přesun do lehké váhy?

⚖ Catchweight do 75kg: 🇨🇿 Miroslav Brož porazil Adama Šindeláře 🇨🇿 na body (split) po 3 kolech

Dle zápasnického rekordu mělo jít o jednoznačný zápas (Brož 9-2, Šindelář 7-11), ovšem na výhru se musel Miroslav Brož pořádně zapotit. Ve vyčerpávajícím zápase ukázal nebývalou lehkost na nohou i tradičně dobrou práci na zemi.
.
Během pozápasového rozhovoru pak požádal o ruku svoji přítelkyni, která řekla ano, takže v jeden večer vybojoval rovnou dvě důležitá vítězství.

⚖ Bantamová váha: 🇨🇿 Tereza Bledá porazila Marii Loiseau 🇫🇷 via TKO ve 2. kole

Popelka českého MMA Tereza Bledá to dokázala a připsala si první profesionální vítězství. Proti zkušené Francouzce se mohla spolehnout na svoje vypilované takedowny, kterými v turnajích Oktagon Underground dostala na zem třeba i bývalou UFC zápasnici Lucii Pudilovou.


Hvězda Terezy Bledé září čím dál jasněji. Po letním triumfu v Undergroundu se hodlá etablovat mezi profesionálky. Je jí teprve 19 let a celou kariéru má před sebou. Kam až to dotáhne?

⚖ Lehká váha: 🇨🇿 Jakub Dohnal porazil Krisztiana Simona 🇸🇰 na body (split) po 3 kolech

Velmi vyrovnanou a atraktivní bitvu předvedli dva vynikající grapleři. Ruku nad hlavu mohl po konci zápasu zvednout nakonec, který byl domácí. Brňenský rodák Jakub Dohnal se s mladým a talentovaným Simonem na výhru hodně na dřel a v zápase musel zkousnout i několik takedownů, na což coby perfektní zemař není až tak zvyklý.

O vítězi rozhodl zřejmě až agresivnější Dohnalův závěr, kterého na rozdíl od soupeře, hnala poloprázdná hala. Dohnal si tak vylepšil skóre na působivých 8-1. Koho potká příště?

Před mladým Simonem je jistě slibná budoucnost na půdě Oktagonu ho rovněž jistě ještě uvidíme.

⚖ Střední váha: 🇨🇿 Jakub Běle porazil Tomáše Bola 🇸🇰 via TKO (cut) ve 2. kole

Bitvu dvou ranařů rozhodl doktor. Bývalý finalista Oktagon Výzvy Jakub Běle předvedl jeden ze svých nejkoncentrovanějších výkonů. Proti zkušenému žilinskému bijci se sice nechal v prvním kole hodit, ovšem nepanikařil, nechal se Bola v horní pozici trochu utavit a ve druhém kole zápas otočil.

Dobře trefil loktem Bola do hlavy a způsobil mu tak hlubokou tržnou ránu, že rozhodčí musel zápas předčasně ukončit. Běle nedávno změnil tým (nově trénuje pod André Reindersem) a rád by se v dalším zápase utkal se Zdeňkem Polívkou.

⚖ Polotěžká váha: 🇩🇪 Alexander Poppeck porazil Csabu Hocze 🇭🇺 na body po 3 kolech

Mezinárodní bitva po které radovaly německé vlajky. Bývalý účastník Dana White Contender Series Alexander Poppeck si dobře načetl svého maďarského soka. Nenechal se hodit ani zlákat na boj na zemi a naopak v přestřelkách ukazoval silnější rány i přesnější oko. Rád by prý po Oktagonem zápasil i příště.

⚖ Pérová váha: 🇨🇿 Jakub Tichota porazil Denise Tripšanského 🇸🇰 via TKO v 1. kole

Velký talent českého MMA Jakub Tichota ani ve svém druhém profi zápase nezaváhal a po bezmála 2 minutách přesvědčivě poslal k zemi zkušeného Tripšanského. „Ještě jsem zdaleka neodkryl všechny karty, “ řekl Tichota v po-zápasovém interview.

Do budoucna bude jistě zajímavé sledovat Tichotovu kariéru. V amatérech zářil, mezi profesionály naskočil jako uragán a jeho cíl? Chce být jednou šampion Oktagonu, ale i světových organizací a na jeho hlase je slyšet, že to myslí vážně.

⚖ Slámová váha: 🇨🇿 Magda Šormová porazila Minnu Grusander 🇫🇮 na body po 3 kolech

Historicky první zápas slámové váhy na půdě organizace Oktagon MMA! O premiérové vítězství se porvaly veteránky uznávané ženské organizace Invicta. O kus lepší byla česká bojovnice, která sice nedokázala přenést zápas na zem, kde se cítí nejlépe, ale ukázala sílu v klinčích i rychlé ruce v postoji.

⚖ Střední váha: 🇨🇿 Zdeněk Polívka porazil 🇸🇰 Branislava Zuzáka 🇸🇰 na body (split) po 3 kolech

Trochu zvláštní zápas, ve kterém svedli vyrovnanou bitvu dva dvaadvacetiletí bojovníci Zuzák a Polívka. Po divokých přestřelkách v úvodním kole se zbytek zápas odehrával v klinčích u pletiva, kde se jako silnější ukázal právě český zápasník se zkušenostmi ze slavného American Top Teamu.

⚖ Polotěžká váha: 🇧🇷 Rafael Xavier porazil Michala Plesníka 🇸🇰 via TKO v 1. kole

Brazilský bojovník a tréninkový parťák Paula Costy zúročil v brněnské kleci své letité zkušenosti a nedal slovenskému zápasníkovi žádnou šanci. Zkušeného slovenského boxera vzal brzy na zem, kde jej koncem kola umlátil. Pro Michala Plesníka, svěřence Attily Végha, šlo tak o hořkou premiéru v MMA.