14. 7. 2024

Oktagon 16: Ryšavý a Paradeiser o pozici vyzyvatele lehké váhy! Kdo je favorit?

Kamarádství musí stranou. Ve hře je totiž možnost zabojovat o pás šampiona lehké váhy, který momentálně drží neporažený Polák Mateusz Legierski. Kdo si vybojuje šanci sebrat mu onen pás?

Po delší odmlce se v sobotu dočkáme dalšího turnaje pod hlavičkou organizace Oktagon MMA. Do brněnské Zoner Bobyhall se sjedou zabojovat hvězdy československé scény, přičemž o hlavní tahák večera se postarají Slováci Karol Ryšavý a Rony Paradeiser.

Oba zápasníci se už vzájemně dobře znají, v rámci třetí série show Oktagon Výzva byli součástí slovenského týmu.  Dlouhán Rony Paradeiser dokonce patřil mezi největší favority soutěže, bohužel byl nucen odstoupit kvůli poranění ruky.

To jeho protivník Karol Ryšavý má na celou soutěž o dost lepší vzpomínky. Z pozice outsidera se dokázal probojovat do finále v pražské O2 Aréně, kde ukončil českého grapplera Jakuba Dohnala a stal se tam šampionem Okatog Výzvy. Nyní chce získat i skutečný pás největší Československé organizace a Rony Paradeiser mu stojí v cestě.

Karol Ryšavý je skutečně na dobré cestě. V minulém roce porazil Jaroslava Jartima a Samuela Daňka a doufal, že v dalším zápase se utká se zkušeným Miro Štrbákem o titul. Do boje však nenastoupil kvůli zranění, zaskočit musel Mateusz Legierski, který se chopil své šance a za vítězství nad Štrbákem opasek vyhrál, což Ryšavého naštvalo.

Po titulu pochopitelně touží i Ronald Paradeiser. Právě s aktuálním šampionem lehké váhy Legierskim musel loni v červnu zkousnout svoji poslední prohru. Mezitím se však dokázal dostat zpět na vítěznou vlnu, když porazil talentovaného Lea Brichtu, vyhrál slovenskou část pyramidy Oktagon Underground a jen těsně padl v superfinále s elitním postojařem Matoušem Kohoutem.

Ronyho velká výhoda v zápase bude vyzápasenost. Zatímco Ryšavý neměl přes rok zápas, Rony stál v kleci hned několikrát. Sám se tak cítí být favoritem zápasu. V jeho další prospěch by pak mohly hrát fyzické parametry. Rony je o hodně vyšší, má delší rozpětí paží a skvělý box na delší vzdálenost. Karol Ryšavý zase bude spoléhat na svoji skvělou kondičku a buldočí povahu, která soupeřům často nesedí.

Zápas bude také vnímán jako bitva dvou elitních slovenských gymů. Zatímco na Ronyho Paradeisera dohlíží kmotr slovenského MMA Ilja Škondrič v bratislavském OFA gymu, Karol Ryšavý se připravuje pod Attilou Véghem v trnavském Spartakus Fight Gymu. Vítěz bude s největší pravděpodobností příštím titulovým vyzyvatelem. Kariérně jde tedy pro oba slovenské bijce o hodně.