9. 12. 2022

Od historické mety v NBA je dělí jediný krok: Booker opět táhne nezastavitelný Phoenix

Basketbalisté Phoenixu natáhli svou vítěznou sérii v NBA na šestnáct zápasů, včetně nedělního vítězství 113:107 nad Brooklynem. Vítěze opět vedl Devin Booker s 30 body. Phoenix dělí už jen jedno vítězství od nejdelší vítězné série klubu v historii, v sezóně 2006/2007 dokázal vyhrát sedmnáctkrát v řadě.

Hosté v utkání s lídrem Východní konference dominovali, ani jednou neprohráli a dokázali si vypracovat 22bodový náskok. V úterý se pokusí vyrovnat klubový rekord doma proti současnému lídrovi Západní konference Golden State Warriors.

Těším se na to, lidi. Ano, zatím to nebude zápas play-off ani nic nerozhodne. Bude to však zápas s vysokým tempem, v němž se utkají dva týmy s nejlepšími výsledky v NBA. Bude to napínavý a zábavný zápas,“ citovala Bookera agentura AP.

„Každý ví, že největším cílem je vyhrát ligu. Ale když se nedokážete radovat ani z menších vítězství během základní části, tak co sakra chcete?“ Chris Paul, který k výhře přispěl 22 body, osmi doskoky a pěti asistencemi.

Stal se prvním hráčem v historii NBA, který zaznamenal 20 000 bodů, 10 000 asistencí a 5 000 doskoků. Brooklyn se nedokázal vyrovnat ani přes úctyhodným 39 bodům Kevina Duranta nebo 12 bodům, 13 doskokům a 14 asistencím Jamese Hardena.

Instagram did not return a 200.