21. 2. 2024

Trapný a rekordní debakl! Nejvyšší vítězství v historii NBA

Basketbalový tým Memphis Grizzlies zaznamenal nejvyšší vítězství v historii NBA. V pátek večer vyhráli doma nad Oklahomou City 152:79 a stali se prvním týmem v lize, který porazil svého soupeře o více než 70 bodů.

Rozdíl 73 bodů je o pět bodů vyšší než předchozí maximum, které Cleveland dosáhl v prosinci 1991, kdy zvítězil nad Miami 148:80.

„Člověče, tohle je neskutečný pocit. Je skvělé zapsat se do historie a navíc před domácím publikem. Přispěl k tomu každý hráč, od prvního do posledního,“ radoval se De’Anthony Melton, autor 19 bodů.

Jaren Jackson byl s 27 body nejlepším střelcem Memphisu, Španěl Santi Aldama zaznamenal 18 bodů a 10 doskoků. Hned devět hráčů Memphisu zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Domácím stále chyběl jejich nejlepší hráč Ja Morant.

Oklahoma je také držitelem negativního rekordu s nejvyšší prohrou na domácí palubovce, když v květnu letošního roku prohrála doma s Indianou o 57 bodů, duel skončil výsledkem 95:152. „Nemyslím si, že toto skóre vystihuje, jaký jsme ve skutečnosti tým,“ řekl trenér Oklahomy Mark Daigneault po rekordní prohře v Memphisu. Jeho tým prohrál osmý zápas v sérii.