25. 4. 2024

„Nikdy jsem neřekl, že jsme v krizi“ – Dak Prescott a silná slova o situaci jeho Cowboys

Dak Prescott má pár slov pro lidi, kteří říkají, že Cowboys byli v krizi. Přestože po prohře na Den díkůvzdání s Raiders vyhráli čtyři zápasy v řadě, útok Cowboys se zadrhával.

To platilo až do nedělního večera, kdy Dallas nasázel zdecimovanému týmu Washingtonu 56 bodů. V pozápasovém projevu byl Prescott dotázán na formu týmu a na to, zda se dostal z krize.

„Řekněte mi, že jsem nikdy neřekl, že jsme v krizi, to byla vaše slova,“ řekl Prescott. „Takže si myslím, že teď už to těžko můžeš říct, ale ano, dnešní večer byl skvělý. Skvělý výkon ze strany útoku. Skvělý výkon týmu, skórování ve všech třech fázích. Skórování všemi různými způsoby, které jsme v útoku udělali. Jo, skvělé týmové vítězství, skvělý týmový výkon.“

Prescott a Cowboys v neděli večer převálcovali Washington

Pokud byl útok Cowboys v útlumu, pak se z něj proti Washingtonu rozhodně dostal. Jen v první čtvrtině Dallas nasázel 21 bodů a zároveň udržel hosty bez bodu.

Ve druhé čtvrtině to pro Washington nebylo o moc lepší. Pick-six DeMarcuse Lawrence a zblokovaný punt, který se vrátil jako touchdown, se postaraly o ponuré skóre. V poločase to bylo 42:7.

Prescott byl opět ve své kůži, v prvním poločase naházel obrovské množství 321 yardů a čtyři touchdowny a. V červené zóně byl pětkrát úspěšný, protože Dallas se nepodařilo zastavit. Svůj díl práce odvedla i obrana, která třikrát sacknula Taylora Heinickeho a dvakrát ho zachytila, čímž zadusila útok Washingtonu.

Cowboys přijeli hrát proti svým divizním soupeřům a získali důležité vítězství, protože útok byl v posledním měsíci nevyrovnaný. I přes vítězné zápasy bylo v útoku hodně nesourodých akcí, nic se nedařilo a bylo hodně three-and-outů.

To však nebyl případ Washingtonu, i když poraženého Washingtonu. Díky vítězství se Dallas udržel na pozici druhého týmu pro play-off. Před výkopem si zajistil titul v divizi NFC East.

Ještě je čeká zápas proti Kyleru Murraymu a Arizoně Cardinals a další proti Jalenu Hurtsovi a Eagles. Dak Prescott a Dallas pak mohou usilovat o další Lombardiho trofej.