16. 4. 2024

Cowboys nadělovali! Frustrovaní beci Washingtonu se málem poprali mezi sebou!

Wide receiver Dallas Cowboys Amari Cooper vyzval útočnou formaci svého týmu, aby jej více zapojili a on mohl ukázat svou výbušnost ve zbytku základní části. Cooperovi spoluhráči na výzvu odpověděli a nasázeli frustrované obraně Washingtonu 56 bodů.

Cooperovi spoluhráči na výzvu odpověděli a nasázeli frustrované obraně Washingtonu 56 bodů. Cowboys vyhráli 56:14. Zkušený wide receiver vedl tým se sedmi úlovky za 85 yardů a touchdownem v ofenzivním náporu. Jedenáctkrát se stal terčem útoků.

Rozehrávač Cowboys Dak Prescott měl bilanci 28 ku 39, 330 přihrávkových yardů a čtyři touchdowny. Jeho touchdownové přihrávky směřovaly na Coopera, Daltona Schultze, Ezekiela Elliotta a útočníka Terence Steela.

Podle ESPN se Prescott stal prvním quarterbackem v historii NFL, který v jednom zápase základní části hodil touchdownovou přihrávku running backovi, wide receiverovi, tight endovi a ofenzivnímu linemanovi.Totéž se podařilo Kurtu Warnerovi v play-off v roce 1999.

Byl to Prescottův první zápas s nejvíce touchdowny od Dne díkůvzdání.

Dallas vstupoval do zápasu s již jistým divizním titulem a jeho výprask Washingtonu se zdá být varováním pro zbytek ligy, čeho je schopen v budoucnu.

Útok Cowboys frustroval Washington natolik, že se dva washingtonští hráči do sebe pustili u postranní čáry.

Obránce Daron Payne byl viděn, jak strká prsty do hlavy Jonathana Allena, když tým ve druhé čtvrtině prohrával 28:7. Allen na to reagoval tím, že se na Payna ohnal. Tento moment jen podtrhl, jak špatně se pro tým večer vyvíjel.

Jediný gól Washingtonu přišel ve druhé čtvrtině po touchdownové přihrávce Tylera Heinickeho na Antonia Gibsona. Heinicke dokončil pouze sedm přihrávek na 121 yardů. Dvakrát ho někdo obral o míč a čtyřikrát ho vyhodil.

DeMarcus Lawrence měl zachycení a vrátil ho pro touchdown. Trevon Diggs přidal svůj jedenáctý interception v sezoně. Lawrence, Jayron Kearse, Micah Parsons a Dorance Armstrong měli po jednom sacku.

Cowboys si nyní mohou začít budovat náboj pro play-off. Dallas se posunul na 11-4, přičemž na programu má zápasy proti Arizona Cardinals a Philadelphia Eagles.

Washington po prohře klesl na 6-8 bodů. Zbývají jim Eagles a New York Giants.