28. 2. 2024

Ngannou slaví! Co bylo klíčem k vítězství nad Ganem?

Kamerunský obr si dnes v Anaheimu připsal na své konto první úspěšnou obhajobu šampionského pásu těžké váhy. Jedno poprvé zažil ten večer i jeho francouzský sok Ciryl Gane. Ten poprvé v kariéře okusil hořkost porážky, a to způsobem, který málokdo čekal.

Bitva dvou těžkotonážníků měla být velkou válkou zejména v postoji, kde jsou oba bojovníci nejsilnější. Od Ngannou se čekala jeho supersíla v úderech, od Ciryla technický box na delší vzdálenost.

První dvě kola v tomto duchu také probíhala a nutno říct, že u rozhodčích z nich jako vítěz vyšel prozatimní šampion Gane. A tak Francis sáhl k něčemu, co vždy bývala jeho velká slabina. Boj na zemi.

Poprvé vzal bývalého tréninkového parťáka na zem ve 3.kole a takedowny doručil i v kolech šampionských. Tolik strhů a graplingu nepředvedl za celou svojí bohatou kariéru. V pozicích na zemi si navíc Francis počínal zkušeně a klidně, a to i v případu, kdy se Gane pokoušel nasadit páku na nohu.

Ngannou dokázal, že už není tím bojovníkem, který je tak strašně moc zamilovaný do svojí obrovské síly a nabíjí KO úder každou chvíli. Dokázal, že jako bojovník vyzrál a dokáže pružně reagovat na vývoj zápasu.

Ciry Gane se ocitl ve spodní pozici na zemi vůbec poprvé v kariéře a bylo vidět, že tahle část hry mu ještě není vlastní. Do tohoto zápasu měl ve statistikách 100% úspěšnost proti strhům. Teď ví, na čem musí zapracovat.

Dalo by se říct, že Gane dostal v tomto směru stejnou lekci jako kdysi na UFC 220 Francis Ngannou, kde ho právě wrestlingem a graplingem úplně zničil bývalý šampion Stipe Miocic.

Má Ngannou v UFC ještě budoucnost? Asi víme, že šampion je na kordy s vedením organizace ohledně nové smlouvy a chce si vyzkoušet boxerský duel. Na tuto otázku nám tak odpoví další týdny.