23. 4. 2024

Na trůnu Figueiredo: Muší titul se vrátil k majiteli!

Nová strategie a nový tým pomohly Deivesonu Figueiredovi vrátit se k titulu v muší váze po jednomyslném vítězství nad Brandonem Morenem v hlavním zápase UFC 270.

Oba soupeři předvedli hvězdný výkon, ale k vítězství Brazilci pravděpodobně pomohly silné údery, které Morena během pěti kol několikrát poslaly k zemi. Po sečtení bodů všichni tři rozhodčí přisoudili zápas v poměru 48:47 Figueiredovi, který tak ve svém třetím souboji s Morenem získal zpět titul ve váze do 125 liber.

„Dnes je můj den,“ řekl Figueiredo s titulem na rameni. „Je to můj den. Moc děkuji Brandonu Morenovi. Jsem připraven na čtvrtý zápas proti Brandonovi v Mexiku.“

Zápas to byl velice těsný. U Figueireda byla vidět přítomnost Henryho Cejuda v tréninkovém kempu. Hodně si hládal vzdálenost, kopal tvrdé calf kicky a zkoušel takewdowny. Moreno zatím spoléhal na své rychlé ruce a delší kombinace.

Duel nejspíše rozhodl závěr třetího kola, kde Brazilec dokázal mexického šampiona dvakrát poslat přesnou pravačkou k zemi a byť Moreno našel cestu zpátky na nohy, bodově ztratil.

I v šampionských kolech byl boj velmi vyrovnaný, v tom posledním pátem se ovšem zdála menší silová převaha bývalého držitele pásu Figueireda a tak to viděli i bodoví rozhodčí.

„Mám pocit, že jsem házel lepší kombinace s větší rychlostí,“ řekl Moreno po zápase. „Možná se spojil s větší silou.

„Samozřejmě mám pocit, že jsem vyhrál, ale je to tak, jak to je. Měl jsem pocit, že udělal lepší herní plán. Měl jsem pocit, že jsem do zápasu nasadil lepší tempo. Musím se na zápas podívat znovu, abych zjistil, co se stalo.“

Vzhledem k tomu, že jejich první střetnutí skončilo remízou, přičemž v odvetě zvítězil Moreno a následně se Figueiredo pomstil v trilogii, bude strašně těžké vyhnout se čtvrtému souboji mezi mušími váhami. To možná nezní jako velká zábava pro ostatní soupeře ve váze do 125 liber, ale zdá se nevyhnutelné, že se Figueiredo a Moreno znovu setkají dříve, než skončí rok 2022.