26. 5. 2024

Ngannou si stěžuje na UFC: „Nemám pocit, že se mnou bylo zacházeno dobře

Francis Ngannou nemá pocit, že by se mu od UFC dostávalo spravedlivého zacházení.

Šampion UFC v těžké váze doufá, že se v jeho zápasnické kariéře něco změní, ale ne uvnitř oktagonu, kde se mu daří, ale mimo něj.

Ngannou (17-3 MMA, 12-2 UFC) si v sobotu večer udržel pás UFC, když v hlavním zápase UFC 270 v kalifornském Anaheimu porazil jednomyslným rozhodnutím svého bývalého týmového kolegu Ciryla Ganea.

Přestože výsledek byl takový, jaký si Ngannou přál, pětatřicetiletý bojovník není se svou kariérou zcela spokojen.

„Nejde jen o peníze,“ řekl Ngannou novinářům na tiskové konferenci po zápase UFC 270 ohledně svých problémů se smlouvou s UFC. „Samozřejmě, že peníze jsou toho součástí, ale jsou to také podmínky smlouvy, se kterými nesouhlasím.

„Nemám pocit, že je to fér. Necítím se jako svobodný člověk. Nemám pocit, že by se mnou bylo zacházeno dobře. Je nešťastné, že musím být v této pozici, že to musím říct. Mám pocit, že každý by měl mít právo požadovat to, co je pro něj nejlepší. Nakonec pro tuto práci odvádíme spoustu práce a dáváme si hodně záležet na svém těle, abychom ji mohli vykonávat, takže můžeme mít férové a čestné jednání.“

Ngannou si vybojoval smlouvu a svůj poslední zápas završil vítězstvím nad Ganem. Protože zůstal šampionem, prodloužila se mistrovská klauzule ve smlouvě o další tři zápasy.

Podle Ngannoua a jeho týmu se smlouva vztahuje na tři zápasy nebo jeden rok. „Predátor“ uvedl, že nemá problém čekat na vypršení smlouvy, pokud se nebudou řešit jeho stížnosti se společností.

„Za poslední tři roky jsem bojoval třikrát, tak co to znamená? Jednou za rok,“ řekl Ngannou. „Nebylo by to nic divného. Nejsem z ničeho frustrovaný, jsem se svým rozhodnutím smířený.“